شبکه های اجتماعی

دشمنان از شبکه های اجتماعی و دوربین های مداربسته علیه ما استفاده می‌کنند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت دشمنان از اطلاعات شبکه های اجتماعی ، اشیای هوشمند و دوربین های مداربسته علیه ایران استفاده می‌کنند. سردار جلالی همچنین از احتمال قطع نقطه‌ای اینترنت ایران به دلیل تحریم خبر داد.

سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در مصاحبه‌ای عنوان کرد حوزه هوشمندسازی اشیا می‌تواند یک از تهدیدهای دشمنان علیه کشورمان باشند. به گفته وی دشمنان با استفاده از هوشمندسازی، اطلاعات مورد نیاز خود را از ایران جمع‌آوری می‌کنند و با آن به ما ضربه می‌زنند؛ برای مثال با فروش دوربین های مداربسته و با استفاده از برنامه‌هایی خاص، از هر چه که بخواهند تصویربرداری می‌کنند و یک نسخه از آن را به آدرس خودشان می‌فرستند.

دشمنان انقلاب با استفاده از شبکه های مجازی در شرایط تحریم و فشار اقتصادی کمبودهای مصنوعی را به وجود می‌آورند و مردم را برای خرید یک کالای خاص تشویق می‌کنند. پس از استقبال مردم، آن کالا در کشور کمیاب می‌شود و ناآرامی به وجود می‌آید؛ برای مثال در زمینه بازار ارز و سکه نیز دشمنان در شبکه های اجتماعی و فضای سایبری باعث ناآرامی و التهاب بازار شدند.

شبکه های اجتماعی

احتمال قطع اینترنت وجود دارد

سردار جلالی در ادامه افزود در آمریکا اسناد راهبردی جدیدی مطرح شده است که باید به آن توجه کرد. آن‌ها سعی دارند کنترل فضای سایبری فقط در اختیار خودشان باشد و احتمال تحریم سایبری و ایجاد هزینه‌های زیاد برای کشور ما وجود دارد. دشمن به دنبال ایجاد مشکل در خدمات پایدار ایران است و احتمال دارد فعالیت‌هایشان باعث شود ما به صورت نقطه‌ای با قطعی اینترنت روبه‌رو شویم. یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کنیم عملیات آفندی دشمن به زیرساخت‌های کشور است و باید برای حمله های سایبری دشمن آماده باشیم.

سوءاستفاده دشمن از اطلاعات شبکه های اجتماعی

سردار جلالی در ادامه عنوان کرد شبکه های اجتماعی برای اطلاع‌رسانی مردم کارکرد مناسبی دارند، اما متاسفانه در حال حاضر شبکه های اجتماعی خارجی در ایران فراگیر شده و اطلاعات کاربران ایرانی در اختیار دشمنان قرار می‌گیرد. در داخل کشور نتوانستیم آنطور که باید از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت کنیم و نیاز مردم نیز در داخل تامین نشده است. از این رو در حال حاضر اطلاعات مردم در اختیار پیام رسان‌هایی چون تلگرام، طلاگرام و هاتگرام قرار دارد. در واقع دشمنان می‌توانند از اطلاعات شبکه های اجتماعی برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنند؛‌ چرا که فضای سایبری بستری را برای تهدید امنیت ملی فراهم می‌کند و چنین شبکه‌هایی برای عملیاتی شدن اهداف دشمنان بسیار مناسب هستند.

شبکه های اجتماعی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل همچنین افزود با فناوری‌های هوشمندسازی می‌توان به خانه های هوشمند، شهر هوشمند و زیرساخت‌های هوشمند دسترسی داشت. با ورود این فناوری به داخل کشور از قابلیت‌های بسیار خوبی بهره‌مند شدیم، اما همین فناوری می‌تواند امکان نفوذ، کنترل و دستکاری اطلاعات را برای دشمنان فراهم کند که پیامدی چون اختلال در کارکرد زیرساخت‌های حیاتی کشور را به همراه دارد؛ زیرساخت‌های حیاتی از جمله شبکه انتقال آب، برق، گاز و حتی شبکه بانکی می‌تواند مورد حمله دشمن قرار بگیرد. البته سازمان پدافند غیرعامل برای جلوگیری و مقابله با این تهدید‌ها از مردادماه امسال برنامه‌های ویژه‌ای را به دستگاه‌های مختلف ابلاغ کرده است که آن‌ها بتوانند در مقابل تهدید‌های احتمالی از خودشان دفاع کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. البته باید دید منظور از دشمنان کیان:|

  2. اقا مردم خودشون باید برای خودشون تصمیم بگیرن این حرفا چیه

  3. ترفندی جدید برای قطع اینترنت و ترفندی زیرکانه جهت دور کردن مردم از اخبار واقعی و ترس از آگاهی مردم ولی دیگه فابده نداره .. این حرف ها مردم رو بیشتر دور می کنه از بعضی چیزا .. ok