هاواچ اچ 9

هاوال اچ ۹ به خیابان‌های ایران رسید + قیمت و مشخصات

خودرو هاوال اچ ۹ (HAVAL H9) به صورت پلاک شده در خیابان‌های ایران مشاهده شد. شرکت بهمن موتور به عنوان نماینده هاوال در ایران، خودرو هاوال H9 را در بازار ایران عرضه می‌کند. در ادامه، مشخصات و قیمت این خودروی چینی را بررسی می‌کنیم.

شرکت بهمن موتور به عنوان نماینده شرکت چینی هاوال در ایران شناخته می‌شود. این شرکت مدتی است فروش خودرو هاوال اچ ۹ را خیلی بی سروصدا شروع کرده است و اکنون مدل پلاک شده هاوال H9 در خیابان‌های ایران مشاهده شده است. هرچند در هفته‌های قبل بسیاری از رسانه‌ها به اشتباه تصور کردند هاوال اچ ۹ مدل ۲۰۱۶ نیز توسط گروه بهمن به بازار عرضه می‌شود، اما مدل ۲۰۱۶ این خودرو توسط عظیم خودرو سفارش‌گذاری شده و شرکت بهمن موتور مدل ۲۰۱۸ آن را عرضه می‌کند.

هاواچ اچ 9

مشخصات فنی هاوال اچ ۹ ۲۰۱۸

مدتی قبل شرکت بهمن موتور به شرکت چینی هاوال سفارش داد تا مدل ۲۰۱۸ هاوال اچ ۹ در کشور چین تولید شود و سپس به عنوان یک خودرو وارداتی در بازار ایران به فروش برسد. این خودرو به موتور ۲ لیتری توربو و پاشش سوخت مستقیم مجهز است و پیشرانه آن می‌تواند قدرتی معادل ۲۴۱.۳ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر تولید کند. البته حداکثر گشتاور در دور موتور ۱۸۰۰ تا ۴۵۰۰ فراهم می‌شود. قدرت تولید شده از موتور این خودرو توسط گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ZF آلمان به چرخ‌های جلو و عقب منتقل می‌شود.

گفتنی است مدل پیشین هاوال اچ ۹ که در کشورهای عربی عرضه می‌شود، دارای پیشرانه‌ای است که قدرتی برابر با ۲۱۴.۴ اسب بخار و گشتاور ۳۲۴ نیوتن‌متر تولید می‌کند و حداکثر گشتاور آن نیز در دور موتور ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ در دسترس است. قدرت این موتور توسط گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک ZF به چرخ‌های جلو و عقب منتقل می‌شود.

هاواچ اچ 9

امکانات و تجهیزات

شرکت هاوال برای مدل هاوال اچ ۹ امکاناتی مانند تنظیم الکتریکی حالت انتقال قدرت به چرخ‌ها، صندلی راننده برقی با حافظه، ۸ کیسه هوای ۱۲ نقطه‌ای، ۷ صندلی، تنظیم حالت رانندگی، رادار خطی، رادار نقطه کور، دوربین‌های جانبی و عقب، سنسور پارک جلو و عقب، نمایشگر آمپر آنالوگ و دیجیتال، تقسیم نیروی هوشمند در دیفرانسیل عقب، تریم داخلی چرم، سیستم تهویه ۳ کاناله، صندلی‌های ردیف سوم با باز و بسته شدن برقی، سقف پانارومیک، کامپیوتر سفری، استارت دکمه‌ای، سیستم استارت و استاپ هوشمند، دنده پشت فرمان، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، سنسور نور و باران، چراغ زنون و چراغ‌شوی، چرخش چراغ‌ها در پیج‌ها، نمایشگر ۸ اینچی، صندلی شاگرد برقی، سردکن و گرمکن صندلی‌های جلو با ماساژور، گرمکن فرمان و تنظیم برقی ستون فرمان در ۴ جهت را در نظر گرفته است.

هاواچ اچ 9

قیمت هاوال H9

شرکت هاوال زیر مجموعه‌ای از گروه گریت وال محسوب می‌شود و خودرو هاوال اچ ۹ را بر اساس تویوتا لندکروزر پرادو طراحی کرده است. با نگاهی به مدل طراحی، ابعاد و قوای محرکه آن می‌توان هاوال H9 را به عنوان رقیب تویوتا لندکروزر پرادو معرفی کرد. بهمن موتور قیمت رسمی هاوال اچ ۹ را حدود ۳۰۱ میلیون تومان اعلام کرد، اما در برخی از نمایشگاه‌ها قیمت این خودرو حدود ۷۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان هم اعلام شده است. حتی برخی نیز قیمت آن را ۹۰۰ میلیون تومان اعلام می‌کنند. البته مدلی که شرکت بهمن خودرو به بازار عرضه می‌کند برای سال ۲۰۱۸ است و نسبت به مدل‌های ۲۰۱۶ که در بازار ایران عرضه می‌شود از امکانات بیشتری برخوردار است.

هاواچ اچ 9

جدول مشخصات و امکانات هاوال اچ ۹

  • برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.

هاواچ اچ 9

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. عالیه هاوال H9 فقط با قیمت ۵۰۰ میلیون مخصوص طبقه اشرافه .

  2. اون ماشین های ارزونی ک گفتین از اینا ارزون تر بودن