اسنشال فون 2

نمایشگر اسنشال فون ۲ فاقد ناچ، حفره و هرگونه حاشیه است

پتنت‌های تازه‌ای از سوی شرکت اسنشال ثبت شده که نشان می‌دهد نمایشگر اسنشال فون ۲ (Essential Phone 2) فاقد ناچ، حفره و هرگونه حاشیه‌ی اضافی خواهد بود. حتی دوربین سلفی این گوشی نیز به زیر نمایشگر می‌رود تا رویای در دست گرفتن یک گوشی تمام صفحه واقعی محقق شود!

اسنشال فون که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد نتوانست آنطور که باید در جهان سر و صدا کند و با توجه به عملکرد دوربین متوسط آن و پس از کاهش قیمت‌های فراوانی که سازنده در طول این مدت روی آن اعمال کرد، توانست به بازارهای بزرگ راه پیدا کند. اما بهبود پیدا کردن این دیوایس همراه با به‌روزرسانی‌های نرم افزاری زیادی که دریافت می‌کرد همچنان ادامه پیدا کرد تا محصول بهتری در اختیار مشتری قرار گیرد.

اسنشال فون، نخستین گوشی موبایل جهان بود که از راه حل جدیدی برای کاهش حاشیه‌های اضافی نمایشگر استفاده می‌کرد. در واقع بالای نمایشگر این دیوایس یک تکه‌ی کوچکی بریده شده بود که «ناچ» نام گرفت و خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی در بین گوشی‌سازها تبدیل شد. هرچه جلوتر رفتیم، گوشی‌های ناچ اسکرین بیشتری روانه‌ی بازار شدند تا همین اواخر سامسونگ به جای ناچ، طراحی یک حفره روی نمایشگر را با گوشی‌های خانواده گلکسی اس ۱۰ خود ارائه کرد. اما اسنشال پا پس نخواهد کشید، این شرکت پتنت‌هایی را به ثبت رسانده که نشان می‌دهد، نمایشگر اسنشال فون ۲ می‌تواند سطح تازه‌ای از طراحی‌های فاقد حاشیه را وارد بازار کند.

اسنشال فون 2

اسنشال فون ۲ رویای یک گوشی تمام صفحه واقعی را محقق می‌کند؟

نمایشگرهای دارای حفره، دوربین‌های پاپ آپ و بریدگی روی نمایشگر با هر شکل و اندازه‌ای که هستند را فراموش کنید. اگر دیدگاه اسنشال عملی باشد، ما به زودی می‌توانیم دیوایسی را در دستمان بگیریم که تمام قاب جلوی آن را نمایشگر تصرف کرده است. صحبت ما از نسبت ابعاد ۱۰۰ درصدی صفحه به بدنه است که باعث خواهد شد دوربین به زیر نمایشگر اسنشال فون ۲ برود. در حالی که این ایده خیلی جدید نیست، اما شرکت آمریکایی تحت امر اندی رابین (خالق اندروید)،‌ می‌تواند نخستین سازنده‌ای باشد که چنین ایده‌ای را به یک محصول تجاری تبدیل می‌کند.

تا به امروز هیچ کمپانی موفق نشده دوربین را در نمایشگر گوشی خود تعبیه کند، اگر هم به این فناوری رسیده باشد هنوز موفق به تولید انبوه آن نشده است؛ با این حال اسکنر اثر انگشت درون صفحه یک سالیست که در گوشی‌ها دیده می‌شود و به تازگی ال جی یک بلندگوی صوتی را نیز در داخل گوشی جی ۸ خود تعبیه کرده است؛ پس چرا نباید انتظار داشته باشیم دوربین سلفی نیز به زیر نمایشگر برود و گام بعدی ارائه‌ی یک گوشی بدون حاشیه‌ی واقعی محقق شود؟ به هر حال هیچ کسی توقع زیادی از نسل دوم گوشی اسنشال فون ندارد و آن می‌تواند ایده‌آل‌ترین گزینه برای آزمایش کردن باشد.

البته در نظر داشته باشید که ثبت پتنت، به معنای آن نیست که لزوما کمپانی‌ها موظف هستند آن طرح را به تولید نهایی برسانند. ولی به هر ترتیب ما انتظار داریم Essential Phone 2‌ همانطور که نسل نخست آن باعث انقلاب کوچکی در طراحی نمایشگر گوشی‌ها شد، بتواند حرف‌های تازه‌ای با خود همراه داشته باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. بعد اپل میدزدش اسمشو عوض می‌کنه میزنه به نام خودش