فیسبوک امکان جستجو در پست های قبلی را فراهم کرد

در این هفته به فیسبوک امکانی اضافه شده است که با کمک آن خواهید توانست با استفاده از کلمات کلیدی، در استاتوس ها، عکس ها، مقالات و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده در فیسبوکتان بگردید. در کنار این ویژگی جدید، ویژگی «گراف سرچ» فیسبوک که اجازه جستجو عباراتی مثل “دوستانم که در تهران زندگی می کنند” یا “تصاویر دوستان من” را به کاربر می دهد، همچنان در دسترس کاربران باقی خواهند ماند.

فیسبوک می گوید این ویژگی جدید را که حدود ۹ ماه صرف آزمایش آن شده است را به درخواست کاربران فراهم کرده است. با استفاده از این امکان جدید می توانید با یک جستجوی سریع، استاتوس ها، ویدیوها، مقالات و تصاویر ارسال شده قدیمی خود را پیدا کنید. ارسال های جستجو شده بر اساس زمان و سطح روابط کاربران رتبه بندی می شوند. بطور مثال ارسال های دوستان درجه یک، بالاتر از ارسال های عمومی دوستان دوستان شما در نتایج جستجو قرار خواهند گرفت. در نتایج جستجو ها همچنین ارسال های  افراد و صفحاتی که آنها را در فیسبوک دنبال می کنید نیز نشان داده خواهد شد. همچنین نتایج جستجو، محدودیت زمانی برای نمایش نخواهند داشت و اینطور نیست که نتایج، تنها به یک دوره زمانی چند ساله محدود شده باشند.

در ابتدای سال ۲۰۱۴ مارک زاکربرگ گفته بود که بیش از یک تریلیون استاتوس، متن و تصویر سازماندهی نشده در فیسبوک وجود دارد که مردم در طول این ۱۰ سال با یکدیگر به اشتراک گذاشته اند. او گفته بود فهرست کردن این حجم بالای اطلاعات به یک چالش برای این شرکت بدل شده، زیر مقدار این محتواها بیش از مقدار فهرست هر موتور جستجوی اینترنتی دیگری است.

هنوز مشخص نیست که فیسبوک از این قابلیت برای اهداف تبلیغاتی خود استفاده می کند یا خبر، اما طبق گزارش نیویورک تایمز، فیسبوک در حال آزماشش نمایش دادن تبلیغات متنی بر اساس کلمات کلیدی جستجو شده در میان نتایج جتسجوی ارسال ها است.

ویژگی جستجوی ارسال های فیسبوک از این هفته برای زبان انگلیسی – آمریکایی در فیسبوک دستکاپ و آیفون قابل دسترسی خواهد بود اما مشخص نیست که این امکان در چه تاریخی برای اندروید ارائه شود.

 منبع: forbes

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*