تماشا کنید : کنترل دستان رباتیک با قدرت ذهن

به لطف عمل جراحی عصبی و تکنولوژی روباتیک، مردی به نام لس باو حالا اولین کسی است که با استفاده از قدرت ذهن، دستان روباتیکی متصل شده به شانه‌هایش را تکان می‌دهد.

این تکنولوژی که در دانشگاه مشهور جان هاپکینز طراحی شده، بار دیگر بارقه امیدی را در دل محققین علم روباتیک و معلولین دنیا روشن کرده است. باو پس از استفاده از این تکنولوژی آن را “ورود به دنیای دیگری” توصیف می‌کند و دانشمندان پروژه نیز وعده مدل‌هایی قدرتمندتر از نسخه کنونی را در آینده‌ای نزدیک می‌دهند.

آلبرت چی از محققین این پروژه در مطلبی به مناسبت معرفی این تکنولوژی نوشته است:

“ما از الگوریتم‌های تشخیص الگو برای شناسایی تک تک ماهیچه‌هایی که در حال انقباض هستند استفاده کردیم و همچنین چگونگی ارتباط آن‌ها با یکدیگر، دامنه و توالی هر کدام از آن‌ها. ما این اطلاعات را گرفتیم و سپس آن‌ها را به حرکاتی واقعی توسط روبات ترجمه کردیم.”

این تست از سه مرحله مهم تشکیل شده بود. باو در مرحله نخست به اتاق جراحی رفت تا تحت عملی با عنوان Targeted Muscle Reinnervation قرار گیرد. این عمل با دستکاری عصب‌های قفسه سینه، بدن را برای تعامل با دست‌های روباتیکی آماده می‌کند.

در مرحله بعد وی به تعامل با مدل‌های مجازی روبات‌ها پرداخت تا محققین بتوانند الگوهای عصبی اش در هنگام تمایل به انواع حرکت دست را به ثبت برسانند. در نهایت تمامی اتفاقات در مرحله تست مجازی، با نصب این روبات‌ها به شانه‌های باو، وارد فاز تست حقیقی شد.

آقای باو هر دو دستش را 40 سال پیش و در یک برق گرفتگی از دست داده بود. حالا که تست اولیه این سیستم با موفقیت پشت سر گذاشته شده، محققین می‌خواهند این سیستم را همراه با وی به خانه بفرستند تا از نحوه ارتباطش با دستگاه در زندگی عادی نیز آگاه شوند.

منبع : theverge

Watch a man control two robotic prosthetic arms with his mind

Watch a man control two robotic prosthetic arms with his mind

Thanks to a neural surgery and robotic technology, a man in Colorado named Les Baugh is the first person to gain the ability to control two shoulder-level robotic arms with his mind. The limbs and the technology that powers them were developed by Johns Hopkins University.

“We use pattern recognition algorithms to identify individual muscles that are contracting, how well they communicate with each other, and their amplitude and frequency,” said Albert Chi, a Johns Hopkins trauma surgeon, in a statement. “We take that information and translate that into actual movements within a prosthetic.”

Baugh lost his arms 40 years ago in an electrical accident

Baugh lost his arms 40 years ago in an electrical accident, so the prosthetic limbs represent a big change. Now that the researchers know that the system works, the next step is to send him home to see how he integrates them into his everyday life.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. چقدر جالب ! امیدوارم روز به روز شاهد پیشرفت بیشتر باشیم

  2. بابا اینا دیگه کین

  3. تکنولوژیه هااااااااا شووووخی ک نیستش
    چندسال دیگه ببینید لباس آیرون من هم میسان
    حالا ببینین کی گفتم
    آقا عرفان خسته نباشی