ویندوز 10 مایکروسافت

ویندوز ۱۰ مایکروسافت هم اکنون روی ۸۲۵ میلیون دستگاه نصب است

طبق آمار و ارقام اعلام شده٬ ویندوز ۱۰ مایکروسافت هم اکنون روی ۸۲۵ میلیون کامپیوتر در سراسر جهان نصب است. اما خود مایکروسافت انتظار چه تعداد کاربری را در سه سال پس از عرضه‌ی Windows 10 داشت؟

آخرین باری که مایکروسافت تعداد دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ خود را اعلام کرد به ماه مارس و رقم ۸۰۰ میلیون دیوایس بازمی‌گردد. این شرکت در کنفرانس هفتگی Buid مخصوص توسعه دهندگانش٬ اطلاعات تازه‌ای را مربوط به این سیستم عامل اعلام کرده است.

بر اساس این اسناد٬ ویندوز ۱۰ مایکروسافت هم اکنون روی ۸۲۵ میلیون دستگاه نصب شده است که افزایش ۲۵ میلیونی آن در مدت دو ماه می‌تواند بسیار مناسب و خوب باشد. تعداد کاربران برخی اپلیکیشن‌های ساخت مایکروسافت نیز در این رویداد اعلام شده است. مرورگر Edge برای اندروید و آی او اس جمعا ۴.۵ میلیون مرتبه دانلود شده‌اند و تعداد دانلودهای لانچر Microsoft Launcher نیز از ۴ میلیون مرتبه گذر کرده است. اما مهم‌ترین اپلیکیشن توسعه پیدا کرده توسط این شرکت ردموندی کیبورد SwiftKey است که جمعا ۱۵۹ میلیون کاربر فعال دارد.

ویندوز ۱۰ مایکروسافت کمتر از انتظار سازنده کاربر دارد

از زمان عرضه‌ی ویندوز ٬۱۰ این سیستم عامل با سرعتی که مدنظر مایکروسافت بود٬ رشد نکرده است؛ آن‌ها انتظار یک میلیارد کاربر را برای سه سال پس از عرضه داشتند. گرچه رشد کاربران ویندوز ۱۰ مایکروسافت همچنان مثبت بوده و مایکروسافت به این عدد نزدیک شده است و رهبر جدید بخش ویندوز می‌تواند سرعت‌بخش خوبی برای رسیدن به عدد ۱ میلیارد کاربر باشد.

در این رویداد همچنین کمی هم در مورد ساختار سازماندهی مایکروسافت٬ به خصوص ویندوز که از سال گذشته و خروج تری مایرسون از این شرکت بدون یک رهبر نامدار مانده نیز صحبت شده است. مایکروسافت اران مگیدو (Eran Megiddo) را به عنوان معاونت ریاست بخش ویندوز و آموزش این شرکت منصب کرده است. تیم ویندوز زیرنظر مگیدو سه هدف اصلی را دنبال خواهد کرد: واضح‌سازی استراتژی مایکروسافت برای سیستم عامل٬ مدیریت بهتر تجربه کاربری چند دستگاهی بین ویندوز و موبایل و همچنین ادامه‌ی افزایش حضور ویندوز در بازار آموزشی این سه هدف بزرگ مگیدو است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. نصف ایران ایکس پی هستن هنوز

  2. اوففف خیلیه حاجی خیلییی