راهکار HVAC

پیشروی ال جی با راهکار HVAC در زمینه فناوری‌های صنعت مصرف انرژی هوشمند

ال جی الکترونیک با راهکارهای منحصربه‌فرد انرژی هوشمند خود که راندمان بالایی دارند از جمله راهکار HVAC مناطق گرمسیر مانند خاورمیانه و آفریقا (MEA) را هدف قرار داده است.

بر اساس گزارش Mordor Intelligence که یک شرکت تحقیقاتی در زمینه بازار جهانی است، انتظار می‌رود که بازار سیستم مدیریت انرژی در منطقه خاورمیانه و آفریقا با نرخ سالیانه 11.87 درصد رشد کند و تا سال 2021 به 3.76 میلیارد دلار برسد. در همین راستا، تحقیق و توسعه در زمینه سیاست‌های مدیریت انرژی در مقیاس سازمانی و دولتی در منطقه MEA در حال انجام است.

کشورهای حوزه خلیج فارس در حال افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های انرژی با استفاده از شبکه‌های هوشمند بوده و دبی، ابوظبی و عربستان سعودی همه سیاست‌های مدیریت انرژی خود را تا سال 2030 اعلام می‌کنند تا به حداکثر بهره‌وری انرژی برسند. این قضیه در مورد آفریقا نیز صادق بوده و بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، انتظار می‌رود تقاضای انرژی در آفریقا تا سال 2030 دو برابر افزایش یابد، در حالی که بر اساس تجزیه و تحلیل برنامه محیط‌ زیست سازمان ملل در مناطقی مانند آفریقا که دسترسی به انرژی محدود است، مدیریت انرژی کارآمد با افزایش تقاضا، بسیار مهم می‌شود.

در هوای گرمسیری مثل منطقه خاورمیانه و آفریقا که در آن درجه حرارت به 50 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، مهم‌ترین فاکتور در مدیریت انرژی هوشمند، راه‌کارهای گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) است. در عربستان سعودی، 70 درصد از مصرف انرژی در زمینه خنک کردن هوا مصرف می‌شود در حالی که در اروپا این میزان 48 درصد است.

راهکار HVAC ال جی چگونه عمل می‌کند؟

برای برطرف کردن چنین نیازی، بخش تهویه هوای ال جی راهکارهای بسیار کارآمدی در زمینه HVAC فراهم کرده است. فناوری ال جی برای راه‌حل HVAC ، سیستم VRF است و در این راستا مدل MULTI V، به کمپرسورهای بسیار پیشرفته اینورتر قدرتمند و قابل اعتماد که برای بهره‌وری VRF حیاتی است، مجهز شده‌اند. تکنولوژی اینورتر ال جی با طیف وسیع فرکانس عملیاتی و کمپرسور مطمئن و تقویت شده خود دارای حداکثر کارایی در حجم کاری کم و زیاد است. تعداد زیادی از MULTI Vs در حال حاضر با موفقیت در پروژه‌های مختلف در منطقه خاورمیانه و آفریقا به کار گرفته شده‌اند.

یکی از این پروژه‌ها، شهر Sustainable که توسط تیم توسعه‌دهنده الماس (Diamond Developers) مجهز شده است نخستین شهری است که مصرف انرژی را به صفر رسانده است. نیاز به یک راهکار بسیار کارآمد HVAC ، به ویژه نیاز به عملیات تقسیم بار و کنترل و نظارت بر واحدهای AC با یک گوشی هوشمند از چالش‌هایی بود که توسط ال جی برآورده شده است و این شهر هم‌اکنون از بهترین بهره‌وری انرژی بهره‌مند‌است.

ال جی همچنین مدیریت انرژی هوشمند را با راهکاری تحت پلتفرم ذخیره‌سازی ابری به نام BECON (کنترل انرژی ساختمان) که یک پلتفرم مبتنی بر IoT است، مدیریت می‌کند. از طریق سنسورهای متعدد در ابر BECON، نظارت از راه دور در لحظه، مدیریت بهره‌وری انرژی و صرفه‌جویی در انرژی امکان‌پذیر است. تیم خدمات تعمیر و نگهداری نیز در منطقه خاورمیانه و آفریقا با زیرساخت قدرتمندی در دبی، امارات متحده عربی و چندین بخش دیگر از BECON استفاده کرده و از خدمات تعمیر و نگهداری از راه دور بهره می‌برند.

راهکار HVAC

توانایی‌های ال جی در توسعه کسب‌وکار هوشمند با تکنولوژی‌های پیشرفته HVAC، در پارک علم و فناوری ال جی (مجموعه تحقیق و توسعه با استاندارد جهانی در زمینی با مساحت 175.207 متر مربع) نشان داده شده است. در این مجموعه نه تنها پیشرفته‌ترین سیستم HVAC تا به امروز به کار گرفته شده، بلکه راه‌حل نوآورانه برای مدیریت انرژی و امکانات انرژی تجدید پذیر به دست آمده است. به عنوان مثال، شبیه‌سازی استفاده از انرژی بر اساس اطلاعات مربوط به آب‌وهوا، اطلاعات ساختمان‌سازی، تاریخ عملیات و غیره که برای پیش‌بینی تقاضای انرژی با راه‌حل‌های BECON و مدیریت عرضه و تقاضای انرژی استفاده می‌شود. بررسی و تجزیه و تحلیل تولید انرژی، صرفه‌جویی و میزان بار نیز از طریق امکانات انرژی تجدیدپذیر برای مدیریت انرژی هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این توانایی‌های فنی پیشرفته در پارک علم ال جی، این شرکت در جهت گسترش پیشگامی تکنولوژیکی خود در مدیریت انرژی هوشمند حرکت خواهد کرد.

آقای جیمس لی، مدیرکل ال جی در منطقه خاورمیانه و آفریقا گفت:

از سال 2020، منطقه خاورمیانه و آفریقا با رویدادهای متعدد بین‌المللی و پروژه‌های ساختمانی دولتی بسیار نقش کلیدی و مهمی بازی کرده که می‌تواند منجر به تقاضای زیاد در راه‌حل‌های انرژی شود. با استفاده از راه‌حل‌های هوشمند ال جی که می‌تواند بهره‌وری انرژی را به حداکثر برساند، ما به تغییر شهرهای منطقه خاورمیانه و آفریقا برای تبدیل شدن به یک شهر هوشمند کمک خواهیم کرد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*