سیارک 2019 OU1

سیارک ۲۰۱۹ OU1 با اندازه اهرام مصر تا دو هفته دیگر از کنار زمین عبور می‌کند

بر اساس اطلاعاتی که سازمان فضایی ناسا منتشر کرده است تا دو هفته دیگر شاهد عبور سیارک ۲۰۱۹ OU1 با اندازه هرم بزرگ جیزه مصر، از کنار زمین خواهیم بود.

اطلاعات سازمان فضایی ناسا نشان می‌دهد یک سیارک بسیار خطرناک که اندازه آن از هرم بزرگ جیزه مصر یا همان خئوپس نیز بزرگ‌تر است، طی دو هفته دیگر از کنار زمین عبور خواهد کرد. این سیارک را با نام ۲۰۱۹ OU1 می‌شناسند که دارای قطری حدود ۱۶۰ متر بوده که از معروف‌ترین هرم مصر ۲۰ متر بیشتر است.

زمان عبور سیارک ۲۰۱۹ OU1

این سیارک در تاریخ ۲۸ اوت ۲۰۱۹ میلادی یا ۶ شهریور ۱۳۹۸ از فاصله یک میلیون کیلومتری زمین عبور می‌کند. این فاصله ۴۰ بار از فاصله سیاره زهره به زمین نزدیک‌تر است. مدتی قبل آژانس فضایی اروپا لیستی از اشیای فضایی که احتمال خطر آنها برای سیاره زمین زیاد است را منتشر کرد که بر اساس آن یکی از نزدیک‌ترین رویدادها برخورد احتمالی سیارک ۲۰۰۶QV89 با زمین خواهد بود. طبق اعلام کارشناسان آژانس فضایی اروپا این رویداد احتمال دارد در ۹ سپتامبر یا ۱۸ شهریور سال جاری رخ دهد.

احتمال برخورد سیارک ۲۰۰۶QV89 با کره زمین حدود یک در ۷ هزار برآورد شده است و هم‌اکنون این سیارک در فاصله حدود ۶.۷ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد. در جایگاه نخست این لیست نام سیارک ۲۰۱۰RF12 دیده می‌شود که طبق اعلام دانشمندان حدود ۷۶ سال آینده یعنی در سال ۲۰۹۵ در فاصله بسیار نزدیک از سطح زمین قرار خواهد گرفت و برای آن بسیار خطرناک خواهد بود. دانشمندان احتمال برخورد این سیارک با زمین را یک در ۱۶ برآورد کرده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. واسه برخوردش بازمین دست به دعاییم خداکنه بیادکارو یکسره کنه خسته شدیم ازهرروز کردن شما هم دعا کنیدبخداراست میگم خسته ودرمانده ایم

  2. نزنه نابودمان کنه منفجر شیم