سایت های دانلود فیلم

سرورهای سایت های دانلود فیلم در ایران بسته شد

سرورهای سایت های دانلود فیلم در ایران بسته شد. برخی از منابع دلیل این مسدودسازی را شکایت VODها و IPTVهای داخلی از مراجع ذی‌صلاح عنوان کردند.

مدتی است که VODها و IPTVهای داخلی مثل آیو، لنز، فیلیمو و نماوا با پیشرفت چشمگیری مواجه شده و مخاطبان زیادی را به دست آوردند. این سایت‌های داخلی که با نظارت از سوی مراجع مربوطه فعالیت می‌کنند، فیلم و سریال‌های داخلی و خارجی را به همراه دوبله و سانسور به کاربران خود ارائه می‌دهند. اخیرا سایت های دانلود فیلم و سریال برخی از محتوای VODهای داخلی را در صفحه‌های خود منتشر کرده بودند که پس از توافق‌های صورت گرفته مقرر شد مطالب VODها در این سایت‌ها انتشار پیدا نکند، اما ماجرا به اینجا ختم نشد و پس از مدتی شاهد مسدودسازی سرورهای سایت های دانلود فیلم بزرگ کشور هستیم که حواشی زیادی را به همراه داشته است. از این رو برخی از منابع دلیل این مسدودسازی را شکایت VODها و IPTVهای داخلی از مراجع ذی‌صلاح عنوان کردند که البته این موضوع به تایید نرسیده است.

مسدودسازی سرورهای سایت های دانلود فیلم 

مدتی قبل جواد جاویدنیا، دادستان فضای مجازی و کارگروه مصادیق مجرمانه ابلاغیه‌ای را مبنی بر عدم ارائه سرویس به دامنه‌های فیلتر شده به هاستینگ‌های داخلی ارسال کرده است که تصویر این ابلاغیه را در ادامه مشاهده می‌کنید:

سایت های دانلود فیلم

شواهد حاکی از آن است که موضوع ارائه فیلم‌ها و سریال‌های بدون سانسور به کاربران ایرانی یکی از مشکلات دولت و حاکمیت است؛ زیرا چنین مشکلی در محتوای VODها و IPTVهای وجود ندارد و آنها محتوایی غربال شده را به کاربران ارائه می‌کنند. همچنین قرار است طی ساعات آینده از سوی VODها بیانیه‌ای رسمی منتشر شود؛ زیرا بسیاری از کاربران در فضای مجازی VODهای داخلی را در این مسدودسازی مقصر می‌دانند و بر این باورند که آنها سعی داشتند با مسدودسازی سرورهای این سایت‌ها رقبای اصلی خود را از این حوزه خارج سازند. البته چنین ادعاهایی به تایید نرسیده و باید منتظر خبرهای رسمی از سوی مسئولان مربوطه باشیم.

واکنش یکی از VODهای داخلی

پس از مسدودسازی سرورهای یکی از سایت‌های پرمخاطب دانلود و سریال در کشور، مدیران این سایت اعلام کردند وب سایت نماوا در این مسدودسازی نقش داشته و به دلیل شکایت این VOD سرورهایشان بسته شده است، مدیر نماوا در یک رشته توییت نسبت به این خبر واکنش نشان داده و اعلام کرد:

پیرو ادعای مطرح شده از سوی مدیر سایت دیبا مووی مبنی بر تلاش نماوا برای توقف فعالیت سایت های فیلم، ضمن رد این ادعا و اعلام این که نماوا هیچ گونه دخالت و یا نقشی در این فرایند نداشته است، علاقه‌مندیم مطالب زیر را به اطلاع برسانیم. خاموش شدن سرورهای تعدادی از سایت‌ها در روز گذشته، طبق دستور کتبی مقامات قضایی کشور روی داده است. چه آن که حسب تکلیف قضایی تصریح شده برای شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی در سراسر کشور، ارائه سرویس به دامنه‌هایی که فیلتر هستند، غیرقانونی است و جرم محسوب می‌شود.

مدیر نماوا با اشاره به اینکه دستور مسدودسازی از سوی دادستان فضای مجازی و کارگروه مصادیق مجرمانه به هاستینگ‌ها اعلام شده است، تاکید کرد:

هرچند نماوا از محل میزبانی سایت دیبا مووی اطلاعی ندارد، اما قطعا خاموشی سرورهای ایشان توسط شرکتی صورت گرفته است که میزبانی این خدمات را بر عهده داشته است و بی تردید نماوا نقشی در این باره نداشته است. قطعا نماوا هیچ گونه نقشی در فرایند دستور قضایی صادر شده از سوی دادستان برای عدم ارائه خدمات به دامنه‌های فیلتر شده (فارغ از نوع فعالیت دامنه) نداشته و ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

 1. آشغال ها همه جوریه ما رو دارن تو تنگنا می زارن

 2. تقصیر خودمونه که بها میدیم به نماوا و امثالهم
  تا میشه باید موج منفی و ضد تبلیغ برای نماوا و … راه بندازیم
  اکانت اینستاش رو ریپورت کنیم و ….
  تو این مملکت خیلی دلخوشی هست فیلم دیدنم ازمون گرفتن

 3. اولا به دولت چه ربطی داره!!!

  دوما لطف کن ذهن مردم رو از واقعیات این ۴۰ سال، دور نکن

  جدیدا میان هر اتفاقی مثل عدم آزادی بیان رو به دولت منتصب می کنند!!!

  خجالت هم چیز خوبیه

  باید گریست

  با سپاس

 4. فقط مونده شلوارمونو بکنن🙁

 5. فقط اونجا که مدیر دیبا رو مجبور کردن نامه بده که شکایت از سمت نماوا نبوده یاد اون دختره و اسنپ و ماجرای عذرخواهی دختره افتادم

  ما اصلا تو ایران سرور نداریم که 😀

 6. یکی از مسئولین : ما اصلا داخل ایران فیلم نداریم که بخواد سایت ش باشه

  بهترین وبسایت ۳۰نما ست
  بمیرم هم از سایتی مثل نماوا و سایت های رانتی استفاده نمیکنم

 7. “وضوع ارائه فیلم‌ها و سریال‌های بدون سانسور به کاربران ایرانی یکی از مشکلات دولت و حاکمیت است”
  واقعا مشکل مردم اینه؟