شواهدی که حکایت از ورود مایکروسافت به ایران دارد

کمپانی های بزرگ آمریکای نظیر اپل و مایکروسافت می خواهند وارد بازار ایران شوند اما به دلیل موانعی که به خاطر تحریم ها علیه ایران اعمال شده، این امکان هنوز به صورت رسمی فراهم نشده است. از طرفی شرکت گوگل هم بارها توجه خود را به کاربران فارسی زبان، با فارسی سازی بخش های مختلف سرویس هایش اعلام کرده اما با این وجود هنوز برخی از سرویس ها مانند Google Now را برای ایران تحریم کرده است. 

 در این بین بنظر می رسد شرکت مایکروسافت برای ورود به بازار در حال رشد ایران، مصمم تر است. اگر از خیابان احمد قصیر در تهران رد شده باشید احتمالا بنر ردموندی ها را بر بالای ساختمان ایراتل دیده اید. تا امروز نمی شد صحت رسمی بودن آن بنر را تایید کرد اما در روز های اخیر، مایکروسافت رام مخصوص کشور ایران را در سکوت خبری برای گوشی Lumia 535 عرضه کرده که بواسطه آن شایعه رسمی بودن آن بنر و ورود رسمی مایکروسافت به ایران قوی تر از گذشته شده است.

micrdoft

نکته قابل توجه این است که این رام با کد IR-000، فقط برای گوشی Lumia 535 عرضه شده است. بنابراین احتمال می رود نبود سرویس های ویندوزفون و البته گوشی های ویندوزفونی به صورت رسمی در گذشته، مربوط به نوکیا بوده باشد. اما در حال حاضر که دیگر مایکروسافت به تنهایی گوشی های ویندوزی عرضه خواهد کرد، اوضاع کمی متفاوت است. (رام مربوط به ایران را در این صفحه ببینید)

iranدر گذشته در خبرها ورود رسمی اپل به ایران توسط خرده فروش ها را داشتیم و اکنون خبر های ورود مایکروسافت به ایران به گوش می رسد. در این قافله فعلا فقط گوگل است که تحریم های خود را علیه ایران لغو نکرده است. امیدواریم گوگل نیز در این زمینه با ردموندی ها و اپل همراه شود و به صورت رسمی محصولات خود را در ایران عرضه کند. شما درباره این اتفاقات چه فکر می کنید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. نویسنده ی گرامی اولا گوگل پلی و گوگل ناو برا ایران آزادن تازه گوگل ناو زبان پارسی هم داره دوماً اپل ایران رو کلن تحریم کرده و حتی ما رو جزو ادم حساب نمیکنه مایکروسافت هم همینطور من خودم Lumia 520 دارم که میگم در آخر هم اگه یه خورده از ایفونت فاصله بگیری حقیقت رو میبینی

  2. بلک بری هم جاش خالیه…