سرویس ترجمه آنی صوتی گوگل در راه است

آپدیت بعدی گوگل برای Google Translate، توانایی آن در ترجمه صوتی را به بالاترین حد ممکن خواهد رساند. گفته می‌شود این اتفاق به دلیل رقابت با سیستم ترجمه آنی مایکروسافت در اسکایپ می‌باشد.

ماه گذشته مایکروسافت از سیستم ترجمه آنی صوتی برای اسکایپ رونمایی کرد. حالا شنیده می‌شود که گوگل نیز در آینده ای نزدیک، سرویس مشابهی را راه اندازی خواهد کرد.

روزنامه نیویورک تایمز خبر داده که گوگل به زودی آپدیت جدیدی برای اپلیکیشن Google Translate منتشر خواهد کرد. این آپدیت توانایی تشخیص اتوماتیک صوت، تبدیل آن به متن و سپس ترجمه آن را به این اپلیکیشن اضافه خواهد کرد.

البته این اپلیکیشن در حال حاضر نیز چنین قابلیتی را در خود دارد، با این حال گفته شده که آپدیت جدید توانایی بسیار بیشتری به این اپلیکیشن پرکاربرد اضافه خواهد کرد. گوگل در جولای ۲۰۱۳ نیز گفته بود که ورژن بعدی این اپلیکیشن قادر خواهد بود “بدون وقفه” و با “کیفیت فوق العاده”، عملیات ترجمه را انجام دهد.

گفته شده که گوگل برای جلوگیری از جاسوسی از اپلیکیشن ترجمه خود، قابلیت‌های جدیدی چون تبدیل یک جمله به چند تکه و ترجمه آن را پیشبینی کرده است.

نیویورک تایمز می‌گوید که گوگل سرویس دیگری را نیز ارائه خواهد کرد که افراد می‌توانند در صورت حضور در یک کشور خارجی، گوشی خود را بر روی یک علامت راهنمایی رانندگی بگیرند و فرآیند ترجمه آن انجام شود.

اشاره نیویورک تایمز احتمالا به اپلیکیشن مشهور Word Lens بازمی‌گردد که در می ۲۰۱۴ توسط گوگل خریداری شد.

منبع : theverge

Google will soon unveil a new system for real-time voice translation

Google will soon unveil a new system for real-time voice translation

Last month, Microsoft’s Skype unveiled a program for real-time translation of human speech. Now, it seems we’ll soon be seeing Google’s version.

“Google has said it’s working on a system for “near-perfect” translation”

The New York Times reports that Google is about to release an updated version of its Google Translate app for Android. The update will include a system that automatically recognizes speech in popular languages and changes it into text. To be sure, the Translate app can already translate speech — but this update could be much more. As far back as July 2013, Google was saying an upcoming version would be able to deliver delay-free, “near perfect” translations, something few apps — including current Google offerings — could reasonably claim.

That might not be all we soon see, either. The Times also notes Google will be releasing “a service that enables you to hold your phone up to a foreign street sign and create an automatic translation on the screen.”

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. سلام من با تبلت به سایت شما سر میزنم ولی حدود یک هفته هست که به روز نمیشه.لطفا راهنماییم کنید.