حالت ریکاوری گوشی های هواوی

نحوه وارد شدن به حالت ریکاوری گوشی های هواوی

حالت ریکاوری محیطی مجزا از سیستم عامل است که در تعمیر مشکلات نرم افزاری، بازیابی اطلاعات و تنظیمات و نصب به‌روزرسانی استفاده می‌شود. حالت ریکاوری تقریبا در تمام گوشی‌های هوشمند اندرویدی در دسترس است.

حالت ریکاوری (Recovery Mode) در دستگاه‌های اندرویدی، محیطی مستقل و سبک است که روی قسمتی مجزا از سیستم‌عامل دستگاه قرار می‌گیرد. با ورود به این بخش می‌توان اقدام‌های کاربردی مانند بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ (Factory Reset)، حذف حافظه Cache اپلیکیشن‌ها، انجام به‌روزرسانی‌های خاص و… را انجام داد.

ذات متن‌باز سیستم عامل اندروید و امکان شخصی‌سازی‌های متعدد در بخش‌های مختلف، به سازندگان این امکان را می‌دهد که از روش‌های مختلفی برای ورود به حالت ریکاوری در گوشی های هوشمند اندرویدی استفاده کنند.

به طور معمول برای ورود به حالت ریکاوری در گوشی‌های اندرویدی استفاده از کلید‌های ترکیبی به عنوان میان‌بر است. با این حال به علت تعدد شرکت‌های سازنده، روش‌های مختلفی هم برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است فشردن هم‌زمان «دکمه پاور + افزایش صدا» در برخی از گوشی های هوشمند اجرای حالت ریکاوری را در پی داشته باشد و در برخی دیگر عمل خاصی را انجام ندهد.

چرا به ریکاوری احتیاج داریم

نخستین کارایی حالت ریکاوری، نصب به‌روزرسانی‌هاست. دستگاه پس از دانلود آپدیت‌های نرم افزاری و دریافت تایید کاربر برای نصب، به طور خودکار به حالت ریکاوری مراجعه و به‌روزرسانی را نصب می‌کند. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که فایل Zip به‌روزرسانی‌ را به طور دستی از اینترنت دانلود کنیم و از طریق حالت ریکاوری آن را نصب کنیم.

از ویژگی‌های مهمی که حالت ریکاوری ارائه می‌کند، می‌توان به بازیابی تنظیمات کارخانه، پاک کردن داده‌ها و پاک کردن حافظه Cache اشاره کرد. استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند منجر به افزایش کارایی دستگاه شود؛ مخصوصا زمانی که دستگاه دچار مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی یا نقص در عملکرد سیستم عامل شده باشد.

چگونه وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) گوشی های هواوی شویم؟

۱. با استفاده از دکمه پاور دستگاه را خاموش کنید.

۲. پس از خاموش شدن دستگاه به طور کامل، کلیدهای پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.

حالت ریکاوری گوشی های هواوی

۳. پس از چند ثانیه لوگوی اندروید نمایان می‌شود.

۴. با استفاده از دکمه پاور دستگاه وارد حالت ریکاوری می‌شود.

حالت ریکاوری گوشی های هواوی

۵. پس از ورود به حالت ریکاوری، می‌توان از دکمه‌های ولوم بالا و پایین، برای حرکت و جابه‌جایی میان گزینه‌ها و از دکمه پاور به منظور انتخاب گزینه‌ مورد نظر، استفاده کرد.

پس از انجام این مراحل می‌توان  وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) در گوشی های هواوی شد. خروج از این حالت نیازمند انتخاب گزینه «Reboot System Now» با استفاده از دکمه‌های ولوم و انتخاب آن با دکمه پاور است.

استفاده از حالت ریکاوری نیازمند دقت و آگاهی است. علاوه بر این پیشنهاد می‌شود حتما قبل از انجام هرگونه تغییر (بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه یا انجام ریکاوری)، از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*