قیمت بنزین

قیمت بنزین تک نرخی می‌شود؟

اخیرا اظهارنظرهایی درباره تک نرخی شدن قیمت بنزین توسط یکی از نمایندگان مجلس مطرح شد، اما وزارت نفت این خبر را تکذیب می‌کند.

اخیرا در خصوص تک نرخی شدن بنزین اظهارات مختلفی مطرح شد که در همین رابطه غلامعلی جعفرزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرد بر اساس محاسبه‌هایی که انجام داده‌ایم اگر بتوانیم قیمت بنزین را بین ۱۷۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان به شکل یک نرخ ثابت تعیین کنیم، دولت می‌تواند از آن ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد و نیاز خود از سوخت را تامین کند. وی افزود همچنین محاسبه‌های ما نشان می‌دهد اگر قیمت بنزین را حتی به نرخ ۲ هزار تومان نیز برسانیم، درآمد دولت به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که با این تک نرخی شدن هم اصل ۷۵ رعایت می‌شود، هم دولت به درآمد خود می‌رسد و مردم نیز از تک نرخی شدن بنزین رضایت خواهند داشت. نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی افزود با تک نرخی شدن بنزین، دولت می‌تواند باز هم با رانت و فساد در حوزه سوخت مقابله کند.

تکذیب تک نرخی شدن قیمت بنزین

با توجه به اینکه اظهارنظرهای متخلفی در خصوص تک نرخی شدن قیمت بنزین طی هفته گذشته مطرح شده است، کسری نوری، مدیر روابط عمومی وزارت نفت در این خصوص اعلام کرد هر نوع شایعه‌ای در مورد اینکه نرخ بنزین به ۱۸۰۰ تغییر پیدا کند را تکذیب می‌کنیم و وزارت نفت نیز صراحتا اعلام می‌کند چنین موضوعی در مورد تک نرخی شدن بنزین صحت ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

 1. این همه کارت سوخت درست نکردن ک بیان تک نرخی کنن. مثله دفه قبل یکی دوسال دیگ قیمت رو روی ۳۰۰۰ تومن تک نرخی میکنن.

 2. اولش شایعه سازی میکنن بعد تکذیب میکنن
  ولی اخرش همبنه بعد تک نرخی کردن دوباره سهمیه بندی با قبمت جدید مد میشه

 3. اقا باز بودجه کم اوردیم نفتم نمیتونیم بفروشیم چیکار کنیم؟

  -بنزین رو ۲ت کن

  مردم عصبانی میشن

  -اول بگو ۳ت میشه بعد بگو کمش میکنیم

  غافل از اینکه دیگه……..