اندروید 11

ضبط ویدیوهای بزرگ‌تر از ۴ گیگابایت در اندروید ۱۱ امکان‌پذیر می‌شود

گوشی‌های اندرویدی در حال حاضر قادر به ضبط فایل‌های ویدیویی پیوسته بزرگ‌تر از ۴ گیگابایت نیستند. این قضیه احتمالا سال آینده در اندروید ۱۱ تغییر می‌کند و ضبط ویدیوهای با اندازه بزرگ‌تر از ۴ گیگابایت امکان‌پذیر خواهد شد.

یکی از ضعف‌های فعلی در سیستم عامل اندروید، عدم ذخیره ویدیوهای گرفته‌شده با دوربین گوشی با حجم بیشتر از ۴ گیگابایت است. این محدودیت با گذشت زمان بیشتر و بیشتر آزاردهنده می‌شود، زیرا در حال حاضر گوشی‌های هوشمند قادر به ضبط فایل‌های ویدیویی ۴K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه هستند و این یعنی فایل‌های خروجی با اندازه بزرگ. ضبط ویدیوهای ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه حتی به فضای بیشتری نیاز دارد و اگر در آینده نزدیک شاهد ظهور گوشی‌هایی باشیم که قادر به ضبط ویدیوهای ۸K هستند، جایی برای تعجب نخواهد بود.

با افزایش اندازه فایل خروجی زمان کمتری برای ضبط ویدیو با توجه به این محدودیت ۴ گیگابایتی دارید. در حال حاضر، با رسیدن به محدودیت ۴ گیگابایت دیگیر نمی‌توانید به ضبط ویدیوی پیوسته ادامه دهید و دوربین گوشی ضبط ویدیو را با فایل‌های جدید ادامه می‌دهد. بنابراین اگر حتی به فیلم‌برداری ادامه دهید، متوجه خواهید شد که چندین فایل مختلف در گالری شما وجود دارد، در حالی که فکر می‌کردید یک فایل ویدیویی پیوسته ضبط می‌کنید.

محدودیت ۴ گیگابایتی در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، زمانی که دنیای موبایل از نظر قابلیت‌های سخت‌افزاری متفاوت با شرایط فعلی بود. اگرچه شاید این روند در آن زمان معقول بود، اما قطعا در حال حاضر یک عقب‌گرد برای تجربه کاربران به حساب می‌آید. به نظر می‌رسد گوگل متوجه این موضوع شده است و این روند را تغییر خواهد داد.

اطلاعات منتشرشده در مورد پروژه منبع باز گوگل نشان می‌دهد که گوگل در نسخه بعدی سیستم عامل خود به کاربران اجازه ضبط فایل‌های ویدیویی با اندازه بزرگ‌تر از ۴ گیگابایت را خواهد داد. این اندروید ۱۱ است و اگر گوگل مطابق چارچوب زمانی قبلی پیش برود، شاهد انتشار اولین بتای اندروید ۱۱ در ماه مارس خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. همین الانشم با استفاده از کم۳۶۰قابل استفاده است

  2. مگهههههه داخل اندروید ۹نمیشد من خودم ویدیو ۱۳گیگی با هواوی میت۱۰گرقتم