تولید سراتو

آمار تولید خودروسازان از توقف کامل تولید سراتو و عدم تولید پژو ۳۰۱ حکایت دارد

عملکرد ۱۰ ماهه صنعت خودرو حاکی از آن است که تولید سراتو در سایپا به صورت کامل متوقف شده و شرکت ایران خودرو نیز تاکنون پژو ۳۰۱ را به تولید نرسانده است.

با بررسی آمار ۱۰ ماهه تولید خودروسازان داخلی متوجه خواهیم شد که در این بازه زمانی حدود ۵ هزار و ۳۳۵ دستگاه پژو ۲۰۰۸ در ایران خودرو به تولید رسیده است که نسبت به ۱۰ ماهه سال ۹۷ شاهد افت ۱۳.۶ درصدی هستیم. ایران خودرو در دی ۹۸ فقط ۸۴ دستگاه پژو ۲۰۰۸ را به تولید رسانده که نسبت به دی ۹۷ حدود ۸۷.۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

تولید سراتو

با توجه به اینکه در تیر ۹۸ شاهد افتتاح آزمایشی خطوط تولید خودرو پژو ۳۰۱ بودیم، اما طی ۱۰ ماه اخیر این خودرو توسط ایران خودرو به تولید نرسیده است. شرکت پارس خودرو در دی ۹۸ حدود ۵۸ دستگاه از خودرو پارس تندر را تولید کرده است. همچنین در آمار ۱۰ ماهه سال ۹۸ از این خودرو حدود ۱۰۱۳ دستگاه در شرکت پارس خودرو تولید شده است. شرکت پارس خودرو در دی ۹۸ نیز فقط ۲ دستگاه خودرو برلیانس را تولید کرده است. این میزان تولید در حالی است که با افزایش تحریم‌ها، کارشناسان رنو و کارشناسان خودروسازان چینی از ایران خارج شده‌اند.

توقف کامل تولید سراتو

با بررسی آمار تولید خودروسازان داخلی طی ۱۰ ماه گذشته به این موضوع پی می‌بریم که تولید سراتو در دی ۹۸ به صورت کامل متوقف شده است. در واقع شرکت خودروسازی سایپا از مرداد سال جاری خط تولید این خودرو را جمع‌آوری کرده و از توقف تولید آن خبر داده بود، اما آمارها نشان می‌دهد در آذرماه امسال نیز حدود ۴۰ دستگاه از این خودرو به تولید رسیده است. به طور کلی تولید سراتو از ابتدای سال ۹۸ تا پایان آذرماه حدود ۳ هزار و ۶۷۰ دستگاه است، اما سرانجام در دی ۹۸ شاهد به صفر رسیدن تولید این خودرو بوده‌ایم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سراتو که ماشین خیلی خوبی بود و تو بازار مخاطب های زیادی داشت