خانواده هواوی پی 40 سنسور دوربین

سنسور دوربین ۵۲ مگاپیکسلی خانواده هواوی پی ۴۰ بهتر از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ خواهد بود

گزارش جدیدی نشان می‌دهد سنسور ۵۲ مگاپیکسلی که در گوشی‌های خانواده هواوی پی ۴۰ (Huawei P40) به کار خواهد رفت، به مراتب بهتر از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا خواهد بود!

همراه با گوشی‌های شیائومی می ۱۰ پرو و گلکسی اس ۲۰ اولترا سامسونگ سرانجام با دوربین‌های اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی معرفی شدند که وضوح بسیار بالاتری نسبت به سنسورهای دیگر را ارائه می‌کنند. اما آیا هواوی قصد دارد همراه با گوشی‌های خانواده هواوی پی ۴۰ نیز دنباله روی همین مسیر باشد؟ اگر شایعاتی که اخیراً به گوش ما رسیده درست باشد، پاسخ منفی است.

بر اساس گمانه‌زنی‌های جدید، پرچمداران آینده‌ی سری P هواوی از یک سنسور با وضوح ۵۲ مگاپیکسل بهره‌مند خواهند بود. این نصف پیکسل‌هایی است که دو پرچمدار جدید سامسونگ و شیائومی ارائه می‌کنند. این سنسور می‌تواند از همان فیلتر رنگ RYYB که هواوی در گوشی پی ۳۰ پرو به کار برده بود، استفاده کند.

مزیت سنسور ۵۲ مگاپیکسلی خانواده هواوی پی ۴۰ نسبت به دیگر سنسورها

شایعات می‌گویند این یک سنسور Sony IMX700 است که از محدوده سنسور ۱/۱.۳۳ اینچ برخوردار است و از فناوری پیکسل باینینگ ۱۶ پیکسل (۴ در ۴) پشتیبانی می‌کند. به عبارتی دیگر، واحد‌های بزرگ حساس به عکس می‌تواند چیزی در حدود ۴.۴۸ میکرون‌متر باشد. به عنوان مقایسه، سنسور ۱۰۰ مگاپیکسلی گلکسی اس ۲۰ اولترا از فناوری پیکسل باینینگ ۹ پیکسل (۳ در ۳) برخوردار است و واحد‌ بزرگ حساس به عکس ۲.۴ میکرون‌متری را ارائه می‌کند. در سمتی دیگر، سنسور ۱۰۰ مگاپیکسلی گوشی شیائومی می ۱۰ پرو از پیکسل باینینگ ۴ پیکسل (۲ در ۲) برخوردار بوده و سطح پیکسل آن ۱.۶ میکرون‌متر است.

بنابراین، بر اساس اطلاعات تازه منتشر شده، دوربین گوشی‌های پرچمدار سری P40 هواوی دارای مزیت بزرگی نسبت به دوربین گوشی‌های تازه معرفی شده است. سنسور سونی اندازه‌ی بزرگ‌تر ۴.۴۸ میکرون‌متری را نسبت به اندازه‌های ۲.۴ و ۱.۸ میکرون‌متر ارائه می‌دهد که می‌تواند عکاسی بهتری را در شرایط نوری کم به ارمغان بیاورد.

علاوه بر این، یک سنسور فوق عریض ۴۰ مگاپیکسلی، زوم اپتیکال ۱۰ برابری با لنز پریسکوپی و یک سنسور تشخیص عمق نیز این سنسور را در گوشی‌های هواوی همراهی می‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سنسور‌ش ساخت ابر کمپانی سونی هس و باید هم بهتر باشه از سامسونگ.