همراه اول

بر اساس جدیدترین گزارش‌های رسمی: همراه اول همچنان رهبر توسعه ۳G و ۴G در کشور است

جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد. طبق این گزارش، همراه اول با سرمایه‌گذاری و تلاش برای به‌روز بودن، همچنان برترین اپراتور تلفن همراه کشورمان در توسعه ۳G و ۴G است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تازگی فصل نامه آماری جلد ۳۱ یا گزارش شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را منتشر کرد. این گزارش مربوط به سه ماهه سوم سال ۱۳۹۸ است و آمارهای مختلفی در خصوص خدمات تلفن ثابت، تلفن همراه، وضعیت اپراتورهای تلفن همراه، خدمات پهن باند ثابت و سیار و خدمات پستی در آن آمده است. ما در این مطلب می‌خواهیم به آمارهای مربوط به تلفن همراه و وضعیت اپراتورهای موبایلی کشورمان اشاره کنیم.

بالاترین ضریب نفوذ برای همراه اول

اولین جدولی که در بخش تلفن همراه این گزارش منتشر شده، مربوط به وضعیت توسعه تلفن همراه تا پایان آذر ۱۳۹۸ است. طبق این جدول که در ادامه مشاهده می‌کنید، اپراتور همراه اول با بیشترین تعداد خطوط واگذار شده و خطوط فعال، بیشترین ضریب نفوذ را با ۷۵.۵۸ درصد دارد. ایرانسل با ضریب نفوذ ۶۱.۵۶ درصد و رایتل با ضریب نفوذ ۴.۹۵ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. بر اساس این جدول، تعداد کل خطوط دائمی و اعتباری واگذار شده توسط اپراتورهای تلفن همراه در کشورمان به ۱۸۶ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۷ خط رسیده که از این میان ۱۱۸ میلیون و ۶۱ هزار و ۴۱۹ خط فعال هستند. به این ترتیب ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران از ۱۴۲ درصد نیز فراتر رفته است.

همراه اول

سرمایه‌گذاری اپراتور اول برای به‌روز بودن

در جدول بعدی، تعداد سایت‌های BTS به تفکیک هر اپراتور و فناوری تا پایان سه ماهه سوم ۱۳۹۸ مشخص شده است. بر اساس این جدول، در مجموع ۳۹ هزار و ۸۴۸ سایت ۲ جی، ۳۸ هزار و ۴۱۱ سایت ۳ جی و ۳۳ هزار و ۴۸۵ سایت ۴G در کشور موجود است که باز هم همراه اول با اختلاف زیاد نسبت به ایرانسل و رایتل و سازمان منطقه آزاد کیش، بیشترین تعداد سایت‌های ۲G، ۳G و ۴G را دارد. این آمار نشان می‌دهد که اپراتور همراه اول با ربع قرن تجربه طی سال‌های متمادی از تکنولوژی قدیمی به به‌روزترین تکنولوژی و به اصطلاح لبه تکنولوژی حرکت کرده و همچنان وضعیت رقابتی خود به عنوان اپراتور اول ارتباطات سیار ایران را با فاصله چشمگیری نسبت به دیگر اپراتورها حفظ کرده است. با نگاهی به تعداد سایت‌های نصب شده توسط همراه اول متوجه سرمایه‌گذاری بسیار زیاد این شرکت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شویم.

همراه اول

در ادامه هم جدول وضعیت پوشش شهرها، روستاها و جاده‌ها به تفکیک هر اپراتور بر اساس پایین‌ترین سطح تکنولوژی تا پایان سه ماهه سوم ۱۳۹۸ منتشر شده است که در این بخش نیز همراه اول رتبه یک پوشش شبکه در کشورمان را به دست آورده است. همانطور که در این جدول مشاهده می‌کنید، اپراتور اول کشورمان ۹۶.۵ درصد جمعیت کشور و ۸۶.۴۱ درصد جاده‌های کشور را تحت پوشش خود درآورده و با اختلاف زیاد در جایگاهی بالاتر از ایرانسل و رایتل قرار گرفته است.

همراه اول

شما می‌توانید فایل پی دی اف گزارش شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط به سه ماهه سوم ۱۳۹۸ را در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی یا از اینجا دانلود و مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*