فوکوس : تصاویر منتخب مسابقه « عکاسی با دِرون ها »

از دِرون ها یا پهباد ها ( به انگلیسی : Drone ) می توان برای فعالیت های مختلفی استفاده کرد ، از جمله برای فیلمبرداری از مناطقی که قابل دسترس نیستند و یا ضبط تصاویر از نمای بالا و جایگزینی آن به جای فیلمبرداری با هلیکوپتر. به تازگی نیز رستورانی تصمیم گرفته است تا رساندن پیتزاها به دست مشتریانش را با دِرون ها انجام دهد. یکی دیگر از اصلی ترین کارهای دِرون ها ثبت تصاویر با کیفیت فوق العاده خوب از ارتفاعات زیاد است. در اینجا می خواهیم بهترین عکس هایی که در سال ۲۰۱۴ با استفاده از دِرون ها به ثبت رسیده اند را باهم ببینیم.

به تازگی مسابقه ی ” عکاسی با دِرون”  با پشتیبانی نشنال جئوگرافیک برگزار شده که به برترین عکس ها جوایزی تعلق گرفته است. اولین عکسی که در این بخش با هم می بینیم توانسته است سومین جایزه براساس نظر مردم را کسب کند.این عکس تصویری از یک مراسم آتش بازی را در ورزشگاه فوتبال بلغارستان نشان می دهد که از زاویه ی بالای این استادیوم به ثبت رسیده است.

Drone-Photography-1

divider

عکسی که توانست براساس نظر مردم به رتبه ی دوم دست پیدا کند متعلق به منظره ی فوق العاده ای از جنوب شرقی فرانسه است

Drone-Photography-2

divider
و عکسی که جایگاه اول را از نظر مردم به دست آورد مربوط به عکسی از مکزیک است. این عکس از ارتفاع ۱۰۵ فوتی زمین به وسیله ی دِرون و با دوربین GO PRO3 ثبت شده و نمای زیبایی از آبشار این کشور است

Drone-Photography-3

divider

عکسی که جایگاه سوم را از نظر کارشناسان به دست آورد نمای زیبایی از شهر انسی در فرانسه را نشان می دهد

Drone-Photography-4

divider

عکس زیر به وسیله ی دوربین GO PRO HERO3 از نمای بالا ثبت شده که مردم شهر مانیل در فیلیپین را نشان می دهد. این عکس توانست جایگاه دوم را از نظر کارشناسان به دست آورد

Drone-Photography-5

divider

عکس زیر موفق شد جایگاه اول را نصیب خودش کند. این عکس در ارتفاع بالایی از پارک ملی ” برات ” در اندونزی  و توسط دوربین GOPRO HERO 2 شکار شده و از نکات جالب آن نگاه کردن عقاب به دوربین در لحظه ی ثبت تصویر است

Drone-Photography-6

divider
با دیدن این عکس ها دوست نداشتید خودتان یکی از این دِرون ها را داشته باشید؟

خوشبختانه در ایران می توان با قیمتی نه چندان زیاد یکی از این پرنده های کنترل از راه دور را به دست آورد و تصاویر فوق العاده ای شکار کرد.

منبع : getprismatic via 1pezeshk

Here Are The Best Drone Photos Of 2014 And They Are Spectacular

Here Are The Best Drone Photos Of 2014 And They Are Spectacular

Thanks to cheap drone technology and small, light high-quality cameras, drone photos are fast becoming the latest photography trend.

Aerial photo-sharing website Dronestagram have announced the winners of its 2014 Drone Photo Contest, sponsored by National Geographic, and the winning photographs are spectacular. They include a stunning bird’s eye view of an eagle’s flight, a beautiful waterfall in Tamul, Mexico, a quaint village commune in France, and a fireworks celebration far above a Bulgarian football stadium.
3rd Prize Winner of Popular Vote: This photo of a fireworks display above a Bulgarian football stadium was taken during the 100th anniversary of a popular match.
2nd Prize Winner of Popular Vote: This drone photo captures the lovely commune of Sanary Sur Mer in southeastern France.
1st Prize Winner of Popular Vote: This aerial view of a 105 foot waterfall was taken with a GoPro Hero 3 camera in Tamul, Mexico.
3rd Prize: This photo shows the quaint commune of Annecy, France.
2nd Prize This drone photo was taken using a GoPro Hero 3 in a village park in Manila, Philippines.
1st Prize: This bird’s eye view of an eagle soaring above Bali Barat National Park, Indonesia, was captured using a GoPro Hero 2. The photo will be featured in National Geographic’s French edition.

After seeing these photos, don’t you just want to get yourself your own drone? Share these amazing images with others below.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. پهپاد درست است: پرنده هدایت پذیر از دور.