کیا کی 5 نام جدید کیا اپتیما

کیا اپتیما در بازار آمریکای شمالی به کیا کی ۵ تغییر نام پیدا می‌کند

کیا کی ۵ – Kia K5 نام جدید کیا اپتیما برای بازار خودرو آمریکای شمالی خواهد بود. مشخصات موتور این خودرو سدان سایز متوسط نیز فاش شده است.

کیا اپتیما یک خودروی شناخته شده در بسیاری از بازارهای بین‌المللی است، اما ظاهراً نسخه‌ی ۲۰۲۱ آن تغییر نام پیدا خواهد کرد. به گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، اپتیما با نام جدید کیا کی ۵ ۲۰۲۱ وارد بازار آمریکای شمالی خواهد شد.

کیا کی ۵ احتمالاً به جز آمریکا، در سایر کشورها هم به رسمیت شناخته شود

اما یک احتمال وجود دارد که این مورد در سایر بازارها هم صدق کند. البته بخش آمریکای شمالی کیا هنوز تأیید نکرده است که نسل پنجم اپتیما با نام K5 عرضه شود. بر اساس برخی گزارش‌ها شاید کیا یک کراس اوور جدید را با نام K5 روانه‌ی بازار کند. اگر این مورد به واقعیت بپیوندد، نام اپتیما همچنان برای سدان جدید سایز متوسط کیا حفظ خواهد شد. بنا بر گزارش EPA، کیا کی ۵ ۲۰۲۱ از یک موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربوشارژ شده با یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و چهار چرخ متحرک بهره می‌برد. با کمال تعجب این موتور در مدل‌های بالارده‌تر نسل هشتم هیوندای سوناتا نیز موجود است؛ هرچند سوناتا هنوز فاقد یک مدل چهار چرخ محرک است.

کیا کی 5 نام جدید کیا اپتیما

این پیشرانه به قدر کافی برای تولید توان ۱۸۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۴ نیوتن‌متر مناسب است. در سمتی دیگر، مدل‌های پایه سوناتا به یک پیشرانه Smartstream چهار سیلندر ۲.۵ لیتری مجهز هستند، اما انتظار می‌رود مدل‌های آمریکایی کیا کی ۵ با یک مدل آپشنال توربوشارژ شده با همان توان ۲۹۰ اسب بخار عرضه شوند.

نسل کنونی کیا اپتیما (نسل چهارم)، چهار سال پیش معرفی شد. آن با یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ شده چهار سیلندر با توان تولید ۲۴۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۲ نیوتن‌متر عرضه می‌شود. مدل پایه آن نیز با توان ۱۸۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۱ نیوتن‌متر عرضه می‌شود، اما کیا یک مدل ۱.۶ لیتری توربو فور با توان ۱۷۸ اسب بخار و گشتاور ۲۶۴ نیوتن‌متر را در ردیف اپتیما EX عرضه می‌کند.

در هر صورت انتظار می‌رود کیا طی ماه‌های آینده به صورت رسمی نام K5 را جایگزین مدل اپتیما کنیم. اگر همه چیز خوب پیش برود، خودرو جدید Kia K5 در انتهای سال ۲۰۲۰ معرفی می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خوشبحال هرکی میخرش😢