جیلبریک جدید آی او اس

جیلبریک جدید آی او اس تمام آیفون‌ها را هک می‌کند

جیلبریک جدید آی او اس به تازگی معرفی شد. با این روش می‌توانید اقدام به هک آیفون با نسخه iOS 11 تا iOS 13.5 کنید.

به تازگی روشی برای جیلبرک کردن گوشی های آیفون دارای جدیدترین سیستم عامل‌های پلتفرم آی او اس منتشر شده است. با این روش حتی می‌توان گوشی های اپل با سیستم عامل آی او اس ۱۳.۵ را نیز جیلبرک کرد. اپل هنوز برای رخنه‌ای مسبب جیلبریک جدید آی او اس آپدیت امنیتی منتشر نکرده است.

با توجه به اختصاصی بودن آی او اس برای اپل و متن باز نبودن آن، رخنه‌های امنیتی بسیار سریعتر برطرف می‌شوند. اما این موضوع به معنی مصون بودن پلتفرم موبایل اپل از هر گونه باگ و عدم توانایی هکرها برای دور زدن توسعه‌دهنده نیست. هکرها این مرتبه با بهره بردن از یک حفره امنیتی در سیستم عامل‌های موبایل اخیر، روشی برای جیلبرک کردن گوشی های آیفون ابداع کردند. این روش برای گوشی های دارای iOS 11 الی ۱۳.۵ جوابگو است. از طرفی اپل هنوز به حفره امنیتی که به هکرها اجازه انجام چنین کاری را داده، پی نبرده است.


جیلبریک جدید آی او اس برای گوشی های جدید نیز کاربردی است

بر اساس گفته‌های ابداع‌کنندگان جیلبریک جدید آی او اس برای آیفون های با iOS 11 تا iOS 13.5، راهکار آن‌ها پایدار بوده و سبب افزایش مصرف باتری در گجت نخواهد شد. عدم ایجاد مشکل در کارکرد سرویس‌های مهم نظیر اپل پی و آی‌کلاد مزیت دیگر روش جدید محسوب می‌شود. کاربران اکنون فرصت دارند اپلیکیشن‌های جدید را به صورت رایگان از دایرکتوری‌های جانبی نظیر AltStore و Cydia نصب کنند.

جیلبرک آیفون های با آی او اس 11

اپل همیشه بعد از انتشار این روش‌ها دست به کار شده و رخنه‌های امنیتی را برای جلوگیری از دور خوردن، می‌بندد. اما اکنون، بر اساس ادعای Unc0ver، شرکت برای از بین بردن مشکل با انتشار یک پچ امنیتی، به دو الی سه هفته زمان نیاز دارد.


منظور از جیلبرک چیست؟

کاربران دوست‌دار کنار زدن محدودیت‌های اعمال شده توسط اپل روی گوشی های آیفون، باید گجت آی او اسی خود را جیلبرک کنند. با این کار محدودیت‌ها از بین رفته و کاربر می‌تواند با دست بازتری گوشی خود را سفارشی‌سازی کند. اما بر اساس گفته‌های متخصصان امنیت سایبری، با توجه به دست بردن در سیستم عامل دستگاه حین فرآیند جیلبرک، رخنه‌های جدیدی ایجاد شده و امنیت کاهش پیدا خواهد کرد. این موضوع درباره جیلبریک جدید آی او اس نیز صدق می‌کند.

جیلبرک

چندی پیش یکی از نسخه‌های اولیه سیستم عامل آی او اس ۱۴ در اختیار تعدادی از متخصصان امنیت سایبری، هکرها و رسانه‌های خبری قرار گرفت. هنوز درباره چگونگی افشای آن به طور دقیق اطلاعاتی در دسترس نیست، اما برخی منابع ریشه آن را فروش غیر مجاز یک آیفون ۱۱ دارای iOS 14 در ماه دسامبر ۲۰۱۹ اعلام کردند.


در آخرین ماه‌های سال میلادی قبل، این گوشی در یکی از کارخانه‌های اپل در چین تولید شده بود. با وجود مانیتور کردن پیمانکار، یک کارمند شرکت توانست با هدف کسب درآمد اینترنتی از محل فروش گوشی، نمونه‌ را از شرکت خارج کند. این فرد در نهایت موفق شد یک دستگاه آیفون ۱۱ را فقط به خاطر مجهز بودن به آی او اس ۱۴ به قیمت چند هزار دلار به فردی بفروشد. فرد خریدار، اطلاعات سیستم عامل را استخراج کرد و در اختیار توسعه‌دهندگان و محققان حوزه امنیت قرار دارد. هنوز کاربرد یا عدم کاربرد جیلبریک جدید آی او اس برای این سیستم عامل مشخص نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*