دهان

تماشا کنید: در حین غذا خوردن چه اتفاقی در دهان شما می‌افتد؟

وقتی غذا می‌خورید چه اتفاقاتی در دهان شما می‌افتد؟ مغز شما و دهانتان چگونه مزه‌ها را تشخیص می‌دهد؟ در ادامه با یک ویدیو به این سوال‌ها پاسخ می‌دهیم.

زبان یکی از مهم‌ترین ماهیچه‌های بدن است. روی زبان دانه‌ها و برآمدگی‌هایی را مشاهده می‌کنید که در واقع گیرنده چشایی هستند و این گیرنده‌ها از سلول تشکیل شده‌اند. در قسمت انتهایی زبان، بافت‌های عصبی وجود دارد که به اعصاب چشایی که به مغز می‌روند، متصل شده‌اند. چهار مزه اصلی شیرینی، شوری، تلخی و ترشی توسط قسمت‌های مختلفی از زبان احساس می‌‌شوند. هنگامی که خوراکی یا غذایی را می‌جویم، بخشی از آن در آب دهان حل می‌شود و گیرنده‌های چشایی مخصوص را فعال می‌کند. این کار باعث ایجاد تحریک عصبی می‌شود و بافت‌های عصبی پیامی را به مرکز چشایی در مغز می‌رسانند و به این شکل، مغز مزه‌ها را تشخیص می‌دهد.

البته بینی شما نیز در درک مزه‌ها کمک می‌کنند و در واقع حس بویایی نیز لازم است تا بتوانید مزه‌ها را تشخیص دهید. اکنون در گجت تی وی ویدیویی را برای شما آماده کرده‌ایم و می‌خواهیم به شما بگوییم که دهان چگونه مزه‌ها را تشخیص را می‌دهد و همچنین وقتی غذا می‌خورید چه اتفاقی در دهانتان می‌افتد.

ویدیوی اتفاقاتی که در دهان می‌افتد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خیلی جالب بود ممنون

  2. خیلی زیبا و عالی بود با دیدن این ویدیوها ناخوداگاه انسان پیش قدرت خداوند میره