خودروهای الکتریکی هیوندای ایونیک – IONIQ به زودی معرفی خواهند شد

خودروهای الکتریکی هیوندای ایونیک – IONIQ به زودی معرفی خواهند شد

خودروهای الکتریکی ایونیک – IONIQ از کمپانی کره‌ای هیوندای به زودی به بازار عرضه می‌شوند؛ هیوندای با تغییر برند خودروهای پیشین، در حال پیشروی در بازار اتومبیل‌های برقی است.

خودروهای الکتریکی ایونیک – IONIQ تازه‌ترین محصول معرفی شده توسط خودروسازی کره‌ای هیوندای هستند که در آینده نزدیک با ارائه سه اتومبیل برقی در عرض چهار سال، رقابت جالب‌توجهی را در دنیای این نوع اتومبیل‌ها به راه می‌اندازد.

خودروهای ایونیک از چندین سال پیش توسط خودروساز کره جنوبی، هیوندای (Hyundai) ارائه شده بودند، اما بر اساس تازه‌ترین اخبار، کمپانی مورد نظر قصد دارد تا در ادامه این برند را به عنوان خودروهای برقی به بازار عرضه کند. در سال ۲۰۱۵ هم هیوندای اقدام مشابهی را در مورد خط تولید خودروهای جنسیس انجام داد و این‌طور که به نظر می‌رسد، سه نوع از اتومبیل‌های برقی ایونیک به زودی روانه بازار خواهند شد.

وانهانگ چو (Wonhong Cho)، از مدیران خودروسازی هیوندای در این رابطه می‌گوید که خودروهای الکتریکی ایونیک تجربه خریداران خودروهای برقی را به کلی تغییر خواهند داد و یک سبک زندگی دوستدار محیط زیست را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهند.

خودروهای الکتریکی هیوندای ایونیک – IONIQ به زودی معرفی خواهند شد

البته در جواب به سوال علاقه‌مندان به خودروهای هاچ بک ایونیک هیوندای باید گفت که به احتمال قوی، اتومبیل‌های برقی برند جدید این کمپانی تداخلی با خط تولید خودروهای قبلی ندارند.

گفته شده که تا چهار سال آینده سه نوع مختلف از ماشین‌های برقی ایونیک به بازار عرضه می‌شوند؛ اولین مورد از این خودروها ایونیک ۵ – Ioniq 5 نام دارد که در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۹ برای اولین بار با نام کانسپت ۴۵ هیوندای معرفی شد. این خودرو به عنوان نمادی برای جشن گرفتن ۴۵ سالگی ارائه اولین خودرو هیوندای به بازار، شبیه به خودرو هیوندای پونی (Hyundai Pony) ساخته خواهد شد. تلاش‌های جدی‌تر برای تولید انبوه ایونیک ۵ از ماه آوریل شروع شده‌اند و تا سال آینده این خودرو الکتریکی روانه بازار می‌شود.

خودروهای الکتریکی ایونیک ۶ و ۷

دومین اتومبیل در میان خودروهای الکتریکی ایونیک با نام ایونیک ۶ – Ioniq 6 شناخته می‌شود و گفته شده که علاقه‌مندان برای خرید آن باید تا سال ۲۰۲۲ صبر کنند. همانند ایونیک ۵، این خودرو هم بر اساس یک اتومبیل کانسپت ساخته شده و هیوندای قصد دارد تا با تبدیل کردن ایده خودرو کانسپت پرافسی (Prophecy Concept) به یک محصول کاربردی، خودرویی را برای رقابت با اتومبیل‌ها الکتریکی معروفی چون مدل اس تسلا – Tesla Model S و پورشه تایکان – Porsche Taycan داشته باشد. انتظار می‌رود که طراحی ایونیک ۶ به نسبت ایونیک ۵ کمی سیال‌تر و جم و جورتر باشد.

البته همان‌طور که بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای خودروهای برقی انتظار دارند، خط تولید جدید ایونیک بدون عرضه خودروهای شاسی‌بلند کامل نمی‌شود؛ سومین محصول خودروهای الکتریکی ایونیک با نام ایونیک ۷ – Ioniq 7، جواب‌گوی نیاز آن دسته از علاقه‌مندانی خواهد بود که به دنبال استفاده از محصولی بزرگ‌تر و قدرتمندتر هستند. این خودرو در سال ۲۰۲۴ و بدون الهام گرفتن از هیچ خودرو کانسپتی ساخته خواهد شد. گفته شده که هر سه محصول خط تولید جدید ایونیک از پلتفرم E-GMP هیوندای بهره خواهند برد.

خودروهای الکتریکی هیوندای ایونیک – IONIQ به زودی معرفی خواهند شد

مدیران این خودروسازی کره‌ای قصد دارند که تا سال ۲۰۲۵ یک میلیون از خودروهای الکتریکی خط تولید ایونیک را به فروش برسانند؛ البته برای رسیدن به چنین هدف بزرگی هیوندای باید تلاش بسیاری برای بهتر کردن محصولاتش داشته باشد تا بتواند با خودروهایی مانند مدل اس تسلا رقابت کند. مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که خودروهای الکتریکی ایونیک در کنار اتومبیل‌های بنزینی همین برند به فروش می‌رسند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. اون وقت ایران خودرو و سایپا چراغ ها را عوض میکنن و پسوند پلاس را به خودرو میچسبون 😐

  2. چه ظاهرا لوکسی دارن!

  3. ماهم میتونیم پراید برقی بسازیم😎