آمار خرید گوشی های چینی

آمار خرید گوشی های چینی در آمریکا به شدت روبه افزایش است

آمار خرید گوشی های چینی توسط مردم آمریکا،‌ مهد گوشی‌های آیفون اپل به طرز چشمگیری در سه ماهه اخیر روبه افزایش بوده است.

بازار خرید گوشی‌های هوشمند، همواره در دست شرکت‌های اپل و سامسونگ بوده که با فروش به ترتیب ۱۵ و ۷.۴ میلیون دلاری، توانسته‌اند در سال جاری، قدرت بازار آمریکا را بدست بگیرند. همچنین دو شرکت کره‌ای LG و Lenovo نیز به دنبال آن‌ها، در رده سوم و چهارم در بازار فروش گوشی‌های هوشمند در این کشور فعالیت دارند. با این حساب، پس سهم شرکت‌های چینی در بازار آمریکا به چه صورت بوده است؟

بازار خرید گوشی‌ها و محصولات هوشمند در آمریکا، از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ مجددا شروع به کار کرده و این امر را بدون شک، مدیون محصولات چینی خواهد بود. بنا بر گزارشات اخیر، در سه ماهه دوم سال میلادی جاری (اردیبهشت، خرداد و تیر)، حدود ۷۰ درصد خریدهای مربوط به گوشی‌های هوشمند در آمریکا مربوط به محصولاتی است که در چین ساخته شده‌اند.

آمار خرید گوشی های چینی در آمریکا

آمار خرید گوشی های چینی

در سه ماهه گذشته، از بین هر ۱۰ گوشی خریداری شده در ایالات متحده، ۷ عدد از آن‌ها ساخت چین بوده‌اند. این در حالی است که تعداد محصولات اضافه شده در این دوره، ۳۱.۹ میلیون دلار گزارش شده است؛ رشدی ۱۱ درصدی، نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۰.

تحقیقات اخیر نشاد داده که پس از افزایش روزافزون ویروس کرونا در سطح جهان و همچنین شایعات مربوط به آن درباره فناوری ۵G، باعث شده تا بسیاری از مردم در آمریکا به سمت گوشی‌های ارزان و میان‌رده بروند تا به عبارتی همچنان LTE را به اینترنت نسل پنجم ترجیح بدهند.

بر این روال، آمار عرضه گوشی‌های جدید سامسونگ که از فناوری نسل پنج پشتیبانی می‌کنند، نسبت به سال گذشته در آمریکا کاهش پیدا کرده و همچنین میانگین قیمت خرید گوشی‌های هوشمند در این کشور ۵۰۳ دلار گزارش شده است؛ کاهشی ۱۰ درصدی، نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹.

 

به هرحال در سه ماهه اول سال میلادی جاری، حدود ۳.۴ میلیون گوشی ۵G در آمریکا فروش رفته که چیزی معادل ۱۲ درصد کل فروش گوشی‌های هوشمند در این کشور بوده است. همچنین گزارش‌ها نشان داده‌اند که ۴۰ درصد از گوشی‌های نسل پنج خریداری شده، Galaxy S20 5G بوده‌اند؛ درحالی که این میزان فروش برای شرکت سامسونگ، یک آمار بی‌نظیر حساب می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. متاسفانه انسان هاى بنجل پسند تو سراسر جهان وجود داره و کاریش هم نمیشه کرد.

  2. گوشی های آمریکایی که خیلی بهتر از گوشی های چینی هستند پس چرا از گوشی‌های آمریکایی استفاده نمی کنند؟

    • هانیه جون حرف شما کاملا درسته اما خب این عده ایى هم که تو آمریکا گوشى بنجل چینى رو میخرند همین افراد بنجل پسند هستند و مانند یک بیمارى وسواسى میمونه و هیچ دارو درمونى نداره.

  3. تا زمانی که اپل گوشی ۱۰۰ و ۲۰۰ دلاری تو بازار نده، اوضاع همینه

    با سپاس