تلویزیون شفاف شیائومی

جادوی پشت تلویزیون شفاف شیائومی Mi TV LUX چیست؟

شیائومی توضیح می‌دهد پشت پنل تلویزیون شفاف شیائومی Mi TV LUX با استفاده از چه فناوری دیده می‌شود و چه تفاونی با پنل‌های اولد معمولی دارد؟

شیائومی می تی وی لوکس،‌ اولین تلویزیون شفاف به تولید انبوه رسیده در جهان نام خواهد گرفت. اما تلویزیون شفاف شیائومی چگونه ساخته شده است؟ این شرکت چینی جزئیاتی از جادویی که باعث شده اشیاء پشت نمایشگر این تلویزیون دیده شوند را تشریح کرده است.

تمام اجزای الکترونیکی و سخت افزار صوتی به استند زیر این تلویزیون انتقال پیدا کرده‌اند. این باعث شده تراکم قطعات بیش از آنچه در تلویزیون‌های معمولی می‌بینیم باشد؛ به همین خاطر شیائومی مجبور شده یک فناوری خنک کننده اختصاصی را برای آن طراحی کند. چیپست آن دارای یک سینی حرارتی است و در اطراف پایه حفره‌های کوچکی با هدف کمک به خنک سازی محیط داخلی تعبیه شده است.

تلویزیون شفاف شیائومی

تلویزیون شفاف شیائومی چگونه مثل شیشه شفاف است؟

هم نمایشگرهای LCD و هم OLED می‌توانند به لطف فناوری‌های موجود به صورت شفاف تولید شوند. با این حال شیائومی چون یک پنل OLED نیازی به نور پس زمینه ندارد آن را انتخاب کرده است. زیرا یک تلویزیون LCD شفاف به یک نور خارجی نیاز پیدا می‌کند و نمی‌تواند شفافیت کامل را ارائه کند. اما پنل اولد نیز ذاتاً شفاف نیست.

تلویزیون شفاف شیائومی

ماتریکس RGBW دارای طراحی منحصر به فردی است که فقط نصف صفحه با پیکسل‌هایش را پوشش می‌دهد، در حالی که نصف دیگر صفحه شفاف خواهد بود. پیکسل‌ها به قدری کافی هستند که شما نتوانید آن‌ها را در یک فاصله‌ی استاندارد مشاهده کنید و شکاف بین آن‌ها نیز بسیار کوچک است. بنابراین شما آن‌ها را نیز نمی‌توانید ببینید. همه‌ی شکاف‌ها طوری دیده می‌شوند که گویا جزوی از ورقه‌ی شیشه‌ای هستند.

تصویر زیر مقایسه‌ای از یک پنل اولد معمولی با پنل اولد به کار رفته در تلویزیون شفاف شیائومی می تی وی لوکس را به نمایش می‌گذارد. در فناوری شیائومی، ساب پیکسل‌ها در قسمت راست هستند و ناحیه سمت چپ شفاف است.

تلویزیون شفاف شیائومی

برای محافظت از پنل، یک شیشه‌ی 55 اینچی با استفاده از چسب پخت‌پذیر با تابش نور فرابنفش به نمایشگر چسبیده است. یک فریم فلزی باریک نیز لایه‌های این نمایشگر را روی یکدیگر مستحکم نگه می‌دارد.

شاید شما نخواهید یک تلویزیون شفاف برای منزل خود تهیه کنید، اما ماراتن برای قرار دادن دوربین سلفی پشت نمایشگر گوشی‌های هوشمند آغاز شده است. نسخه‌های اولیه‌ای هم اکنون تولید شده‌اند، اما کیفیت تصاویر در آن‌ها ایده آل نبوده است. در واقع این فناوری به بلوغ نرسیده در گوشی‌های هوشمند، هنوز نمی‌تواند کارکرد آسانی را به کاربران هدیه کند و برای دستیابی به آن، به توسعه‌ی بیشتری نیاز است.

شیائومی اخیراً توضیح داده است که تراکم پیکسلی بسیار بالا در نمایشگرهای موبایل مانع این اتفاق شده است. اما اکنون ما امیدواریم آن‌ها از تجربیات خود در ساخت یک تلویزیون شفاف برای حل این مشکل کمک بگیرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. محصولات شیائومی واقعا خوبه

  2. حالا انقد تبلیغات بکنه گندشو در بیاره اینم یکیه مثل سامسونگ که فناوری 10 سال قبل کوانتوم دات رو به عنوان فناوری جدید 2020 معرفی میکنه و از سادگی ملت سو استفاده میکنند این فناوری برای الجی هست و کلا تلویزیون فقط الجی.