نمایشگر 120 هرتزی آیفون 12

نمایشگر ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۲ در آخرین نسخه بتا iOS 14 تأیید شد

یک توسعه دهنده در چهارمین نسخه بتا iOS 14 گزینه‌ای را کشف کرده که تلویحاً نمایشگر ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۲ – iPhone 12 اپل را تأیید می‌کند.

اولین آیفون های ۵G اپل در اکتبر امسال معرفی خواهند شد. ما اکنون گزارش‌های جدیدی را در مورد پشتیبانی آن‌ها از نرخ رفرش بالای نمایشگر شنیده‌ایم. در ماه ژوئن، یک افشاگر به نام بن گسکین (Ben Geskin) گزارش داده بود که در اولین نسخه آزمایشی مخصوص توسعه دهندگان iOS 14 متوجه گزینه‌ای با عنوان «نرخ فریم محدود» شده است. این گزینه به شما اجازه می‌دهد حداکثر نرخ رفرش صفحه را روی ۶۰ فریم بر ثانیه تنظیم کنید. در حال حاضر آیفون ۱۱ با نرخ رفرش ۶۰ هرتزی همراه است؛ بنابراین چنین گزینه‌ای مناسب آن نخواهد بود، مگر اینکه اپل تصمیم داشته باشد نرخ رفرش نمایشگر آیفون‌های بعدی خود را افزایش ببخشد.

در اکثر گزارش‌ها ادعا شده بود که آیفون ۱۲ با نمایشگری ۶۰ هرتزی همراه است. ظاهراً دو نسخه‌ی بالارده این خانواده از نمایشگری با نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کنند، اما اپل برای حفظ هرچه بیشتر ظرفیت باتری آن را به صورت پیشفرض فعال نخواهد کرد.

حال یکی دیگر از توسعه دهندگان در جدیدترین نسخه بتا آی او اس ۱۴ بار دیگر گزینه‌ی محدودسازی نمایشگر به اجرا در نرخ رفرش ۶۰ هرتز را مشاهده کرده است. این می‌تواند تلویحاً نمایشگر ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۲ را تأیید کند. این افشاگر معتقد است که اپل در حال کار روی یک نمایشگر ۱۲۰ هرتزی است. بنابراین آیفون‌های جدید شاید با فناوری LTPO عرضه نشوند. علاوه بر این، انتظار نمی‌رود آن‌ها مانند گوشی گلکسی نوت ۲۰ اولترا سامسونگ به ویژگی نرخ رفرش انطباق‌پذیر که به صورت خودکار تنظیمات نرخ رفرش را تغییر می‌دهد مجهز باشند. این یعنی کاربر باید به صورت دستی مقدار نرخ رفرش را تنظیم کند که حداقل آن ۶۰ هرتز و حداکثر آن ۱۲۰ هرتز خواهد بود.

به نظر می‌رسد تأخیری که قرار است در عرضه آیفون‌های نسل جدید رخ دهد نیز به خاطر توسعه‌ی همین نمایشگر ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۲ است. البته هیچ یک از این اطلاعات رسمی نیستند و شاید در نهایت، اتفاقات دیگری رخ دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. در کل وجودش خوبه اما نمیشه دائمی استفاده کرد چون خوره ی باتری هست…

  2. وجود رفرش ریت ۱۲۰ هرتز مفیده اما ضروری نیست!