فعالسازی اینترنت همراه اول

آموزش فعالسازی اینترنت همراه اول و دریافت تنظیمات در اندروید و آی او اس

در این مطلب قصد داریم نحوه فعالسازی اینترنت همراه اول را آموزش دهیم. برای فعال کردن اینترنت در این اپراتور، روش‌های مختلفی وجود دارد.

همراه اول نخستین اپراتور تلفن همراه کشور است که تاکنون حدود ۸۶ میلیون مشترک در سراسر کشور دارد. این شرکت نخستین مرحله از راه‌اندازی فناوری همراه را در سال ۷۳ با ظرفیت‌سازی برای ۹۲۰۰ شماره در شهر تهران آغاز کرد.

همراه اول ابتدا در سال ۱۹۸۲ که سیستم آنالوگ استفاده می‌شد اینترنت ۱G را راه‌اندازی کرد و پس از آن در سال ۱۹۹۱ میلادی اینترنت ۲G در کشور ایران به بهره‌برداری رساند. پس از ۱۰ سال راه‌اندازی شبکه ۳G را آغاز و هم‌اکنون به نسل چهارم ۴G LTE مجهز شده است.

روش فعالسازی اینترنت همراه اول

شرکت همراه اول پس از ارائه فناوری ۴G بر روی پلتفرم‌های تلفن همراه اقدام به نام‌گذاری آن به اینترنت نوترینو کرد.

برای فعالسازی ابتدا باید از فعال بدون خدمات اینترنت همراه بر روی تلفن همراه خود مطمئن شوید.

  • روش اول : از طریق روش کد USSD شما می‌توانید اینترنت همراه خود را فعالسازی کنید. برای این منظور ابتدا به قسمت شماره‌گیری تلفن همراه خود رفته و کد ستاره ۱۰ ستاره ۲۳۱ مربع (#۲۳۱*۱۰*) را از خط همراه اول خود شماره‌گیری کنید. نتیجه از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.
  • روش دوم : در این روش شما با ارسال پیامک خالی به سر شماره ۸۰۸۸ می‌توانید اینترنت خود را فعال کنید.

پس از فعالسازی به یکی از روش‌های بالا به مرحله اصلی که تنظیمات اینترنت می‌باشد می‌رویم.

تنظیمات اینترنت همراه اول و راه اندازی آن

برای تنظیم اینترنت می‌توانید به دو روش اتوماتیک یا دستی اقدام کنید. برای این کار یکی از روش‌های زیر را دنبال کنید.

  • روش اول : شما با ارسال مدل تلفن همراه خود می‌توانید به صورت خودکار تنظیمات اینترنت را دریافت کنید. برای این کار مدل گوشی خود را به شماره ۸۰۰۸ پیامک کنید و تنظیمات به صورت اتوماتیک برای شما ارسال می‌شود و شما باید آن را نصب کنید.
  • روش دوم : در صورتی که تنظیمات خودکار برای تلفن همراه شما موجود نبود می‌توانید به صورت دستی اقدام به تنظیم اینترنت بر روی تلفن همراه هوشمند خود کنید.

برای تنظیم دستی اینترنت در پلتفرم‌های اندروید و آی او اس باید یکی از روش‌های زیر را دنبال کنید.

تنظیمات اینترنت همراه اول برای اندروید

اینترنت همراه اول

دو روش جهت تنظیم اینترنت همراه اول وجود داشت که در بالا به آن اشاره شد. در روش دوم باید به صورت دستی اقدام به تنظیم اینترنت خود نمایید که این روش برای گوشی‌های مختلف متفاوت است.

ابتدا باید به قسمت تنظیمات تلفن همراه خود مراجعه کرده و سپس به قسمت تنظیمات شبکه رفته و یک APN برای اینترنت همراه اول خود مشخص کنید.

مانند تصویر به قسمت Connections (اتصالات) رفته و حال در صفحه باز شده گزینه Mobile Networks (شبکه های تلفن همراه) را انتخاب می‌کنیم و سپس گزینه Acess Point Names (نام‌های نقاط دستیابی) را انتخاب می‌کنیم و در آخر دکمه Add (افزودن) را می‌زنیم که در قسمت بالای سمت راست قرار دارد.

در صورتی که مراحل را درست انجام داده باشید به صفحه‌ای که در شکل می‌بینید می‌رسید که در آن باید تنظیمات متناسب با شبکه تلفن همراه خود را وارد کنید.

در قسمت Name یا نام عبارت MCI-GPRS را وارد کنید و در قسمت APN یا نام دستیابی عبارت mcinet را وارد کنید و سپس بر روی گزینه Save (ذخیره) کلیک کنید. حال تنظیمات اینترنت همراه اول شما انجام شده است.

نکته : حتما بعد از وارد کردن تنظیمات یک بار تلفن همراه خود را خاموش و روشن کنید.

تنظیمات اینترنت همراه اول برای آیفون

اینترنت همراه اول

جهت انجام این کار نیز مانند تلفن‌های همراه اندروید می‌توانید به دو روش اتوماتیک یا دستی این کار را انجام دهید. برای دریافت تنظیمات به صورت خودکار نام مدل تلفن همراه خود را به شماره ۸۰۰۸ ارسال کنید. در صورتی که تنظیمات برای تلفن همراه شما به صورت خودکار وجود نداشت باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

برای این کار ابتدا وارد قسمت تنظیمات شده و بر روی گزینه Cellular کلیک می‌کنیم. سپس بر روی گزینه Cellular Data Network کلیک کرده و در نهایت در صفحه باز شده در قسمت APN کلمه mcinet را تایپ می‌کنیم.

جهت فعال سازی Hotspot نیز در همین صفحه در قسمت Personal Hotspot کلمه mcinet را تایپ کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*