تیک تاک

تیک تاک و وی چت فردا از فروشگاه‌های اپلیکیشن آمریکایی حذف خواهند شد

وزارت بازرگانی آمریکا در راستای اجرای دستور دونالد ترامپ اعلام کرد از روز یکشنبه تیک تاک و وی چت از فروشگاه‌های اپلیکیشن آمریکایی حذف خواهند شد.

اخیرا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از برنامه خود برای مسدودسازی اپلیکیشن‌های چینی تیک تاک و وی چت خبر داد و بلافاصله برای آن یک دستور اجرایی را صادر کرد. در همین راستا وزارت بازرگانی آمریکا به تازگی اعلام کرد از روز یکشنبه دسترسی کاربران فروشگاه‌های اپلیکیشن آمریکایی مانند گوگل پلی و اپ استور به این اپلیکیشن‌های چینی محدود خواهد شد.

جزئیات محدودیت دسترسی به تیک تاک و وی چت

طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا از روز یکشنبه توزیع یا حفظ این دو اپلیکیشن چینی در اپ استورها ممنوع خواهد بود. هرچند اپل و گوگل تاکنون به این بیانیه واکنشی را نشان ندادند، اما به نظر می‌رسد آنها نیز ناچار به اجرای این فرمان خواهند بود. گفتنی است همچنان کاربرانی که این اپلیکیشن را برای دستگاه هوشمند خود دانلود کرده‌اند، کماکان قادر به استفاده از آنها خواهند بود، اما این محدودیت باعث می‌شود نتوانند نسخه‌های آپدیت شده این اپلیکیشن‌ها را دریافت کنند.

شواهد حاکی از آن است برای وی چت محدودیت‌های گسترده‌تری توسط آمریکا در نظر گرفته شده است، بر اساس بیانیه وزارت بازرگانی آمریکا از روز یکشنبه میزبانی یا انتقال ترافیک نیز به این پیام رسان چینی ممنوع خواهد بود. هرچند این ممنوعیت از ۱۲ نوامبر برای اپلیکیشن تیک تاک نیز اعمال خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ایول ترامپ بهتر راحت شدیم از این اپلیکیشن هاى مزخرف جاسوس چینى

  2. زنده باد دونالد ترامپ عزیز دمت گرررررم امیدوارم شرکت چینى بنجل ساز (شیائومى) بزودى مثل (هواوى) بنجل ساز تحریم بشه لعنت به کشور کمونیست کثیف چین.