لیموزین ‌های داخل کشور

جنجالی‌ترین لیموزین ‌های داخل کشور + عکس

لیموزین به عنوان خودروی لوکس از گران قیمت‌ترین کلاس ها در صنعت خودروسازی است. در این مطلب قصد داریم چند مورد از لیموزین ‌های داخل کشور را معرفی کنیم.

لیموزین ‌ها از آن دسته خودروهایی هستند که اکثر افراد سواری آن را در طول عمر خود تجربه نمی‌کنند. این خودروها جنبه تشریفاتی داشته و برای سیاستمداران و سلبریتی‌ها طراحی شده‌اند. هدف از تولید لیموزین‌، حفظ امنیت و راحتی سرنشین عقب است. البته درحال حاضر این خودروها در کشور‌های اروپایی به صورت اجاره‌ای نیز قابل دسترس است. جاده‌های ایران نیز میزبان لیموزین‌های گران قیمت زیادی بوده‌اند. در این مطلب چند مورد از لیموزین ‌های داخل کشور را معرفی می‌کنیم.

امپراطور؛ نسخه‌ی وطنی از لیموزین ‌های داخل کشور

لیموزین ‌های داخل کشورامپراطور نام نخستین لندکروزر لیموزین است که توسط یک تیم ایرانی در داخل کشور ساخته شد. این خودرو سال ۱۳۸۸ در مجموعه کاخ سعدآباد رونمایی شده بود. البته پیش از این نسخه‌های دست ساز پژو ۴۰۵، سمند و پیکان نیز با افزایش طول خودرو، به شکل لیموزین در آمده بودند.

در طراحی‌ ظاهری این خودرو تغییرات خاصی ایجاد نشده و تنها ابعاد آن افزایش پیدا کرده است. در زمان معرفی، هزینه‌های ساخت اتومبیل، ۱۵۰ میلیون تومان برآورد شده بود که حدود ۳ برابر از نسخه‌ی خارجی ارزان‌تر بود.

لیموزین ‌های داخل کشورپیشرانه خودرو، ۸ سیلندر ۳۲ سوپاپ ۷.۴ لیتری بود. این موتور حداکثر قدرت ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۵۰ نیوتن‌متر به محور منتقل می‌کرد. لندکروزر لیموزین به نهایت سرعت ۱۲۰ کیلومتر میرسید. طول خودرو ۸۵۳ سانتی متر است و ۳۶ سرنشین در خود جای می‌دهد.

لیموزین لینکلن تاون کار ۲۰۰۹ (Lincoln Town Car)

لیموزین ‌های داخل کشورلینکلن از توابع شرکت فورد، از مطرح‌ترین لیموزین ساز‌های جهان است. این خودرو در سال ۹۷ توسط یک شهروند ایرانی-آلمانی با مجوز دو ماهه وارد خیابان‌های تهران شد. به گفته‌ی شخص وارد کننده، خودرو مورد بحث، با قیمت ۵۰ هزار دلار خریداری شد و ۱۵ هزار دلار هزینه بیمه و حمل و نقل داشت. این لیموزین در آن زمان با هزینه ۱۰ میلیون تومان برای مجالس عروسی اجاره داده می‌شد.

لیموزین ‌های داخل کشورلیموزین لینکلن تاون کار ۲۰۰۹ حدود ۹ متر طول دارد و از پیشرانه ۸ سیلندر  ۴.۷ لیتری فورد موستانگ جی تی استفاده می‌کند. پیشرانه مورد نظر ۲۳۹ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر تولید می‌کند که طی ۸.۵ ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

هامر اچ۳ لیموزین

لیموزین ‌های داخل کشورهامر اچ ۳ از بی‌نظیرترین لیموزین‌هایی بود که وارد خیابان‌های ارومیه شد. این خودرو سال ۱۳۹۵ توسط یک مسافر خارجی وارد کشور شد و ۵ روز مجوز تردد داشت. هامر اچ۳ لیموزین، ۳ متر ۵۵ سانتی طول و ۸ چرخ دارد.  پیشرانه ۸ سیلندر ۳.۷ لیتری این خودرو، ۲۴۵ اسب بخار قدرت فراهم می‌کند و به حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.لیموزین ‌های داخل کشور

کرایسلر پی تی کروزر

لیموزین ‌های داخل کشورکرایسلر پی تی کروزر به عنوان زشت ترین خودرو لیموزین شناخته می‌شود. این خودرو به صورت دستی به صورت لیموزین در آمد و در سال ۱۳۹۲ به کشور راه یافت. پی تی کروز به صورت اجازه در مجالس عروسی مورد استفاده قرار می‌گرفت.لیموزین ‌های داخل کشور

کرایسلر پی تی کروز ذاتا خودرویی اقصادی بود و اصلا نمی‌توان آن را به عنوان یک لیموزین لوکس تصور کرد. پیشرانه آن ۲.۴ لیتری است که ۱۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این مدل در حالت استاندارد، ۴۲۷ سانتی متر طول داشت که با تبدیل آن به لیموزین، تا ۷ متر افزایش پیدا کرد.

کرایسلر ۳۰۰ لیموزین

لیموزین ‌های داخل کشورکرایسلر  ۳۰۰ یکی دیگر از لیموزین ‌های داخل کشور است. این خودرو  به یک شرکت اجاره خودرو تعلق دارد. کرایسلر  ۳۰۰  لیموزین به موتور ۳.۶ لیتری مجهز است که ۲۹۲ اسب بخار قدرت به محور‌های جلو و عقب منتقل می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. مدل اولیه از همه قشنگ تره

  2. چه با حاله من عاشق لیموزین های سفید هستم