مرکز نوآوری ایرانسل

اولین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل شروع به کار کرد

اولین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل از جمعه ۱۶ آبان ۹۹ شروع شد. در این نوآوردگاه که تا ۱۸ آبان ادامه دارد، ۱۰ تیم استارتاپی شرکت کرده‌اند.

نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل ، با حضور ۱۰ تیم استارتاپی، آغاز شد. در مراسم آغاز به کار این نوآوردگاه (Startup Weekend)، صبح روز گذشته، جمعه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۹، دکتر حسن بولوردی، معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مدیرعامل مجموعه ایرانسل لبز و مهندس محمد خلج، عضو هیات مدیره و مدیرعامل اسنپ و عضو هیات مدیره ایرانسل لبز، حضور داشتند و دقایقی در جمع تیم‌های استارتاپی سخن گفتند.

مجموعه ایرانسل لبز (Irancell Labs)، شامل سه بخش تحقیق و توسعه، مرکز نوآوری ایرانسل و آکادمی ایرانسل، از سال گذشته، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل با جامعه دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور تاسیس شده است.

افتتاحیه نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل لبز در این مراسم، نوآوری را در وهله اول، کلیدی برای حل مشکلات و چالش‌ها و ارائه خدمات بهتر به مشترکان و در وهله دوم به عنوان یک مزیت رقابتی برای حضور در بازار برشمرد و تأکید کرد در ایرانسل معتقدیم که نوآوری باید در تمام ارکان شرکت، اعم از فرایندها، محصولات و خدمات به مشتریان جاری باشد و در فکر و کردار کارکنان نهادینه شود.

مرکز نوآوری ایرانسل

وی با بیان اینکه نوآوری، منشأ تحولات فناورانه سال‌های اخیر که منجر به انقلاب صنعتی چهارم شده، بوده است، به رشد سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی اشاره کرد و گفت عمده سهم این رشد، مربوط به اپراتورها و اکوسیستم استارتاپی بوده است.

بولوردی همچنین به اولین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل اشاره کرد و خبر داد که پس از فراخوان اولیه، ۵۰ طرح و ایده به مرکز نوآوری ایرانسل ارسال شده و پس از داوری اولیه، ۱۰ تیم استارتاپی به نوآوردگاه راه یافته‌اند. تیم‌هایی که از داوری نهایی عبور کنند، در شتاب دهنده کهکشان مرکز نوآوری ایرانسل، تحت حمایت این مرکز قرار می‌گیرند. وی در عین حال تصریح کرد که دریافت ایده‌ها برای حضور در نوآوردگاه‌های بعدی، همچنان ادامه دارد.

عضو هیات مدیره مجموعه ایرانسل لبز هم در این مراسم، با اشاره به گذشت یک سال از راه‌اندازی رسمی این مجموعه با حمایت مدیرعامل و هیات مدیره ایرانسل، گفت:

ایرانسل سابقه خوبی در حمایت از استارتاپ‌ها دارد و ارتباط زنده با اکوسیستم استارتاپی و تجربه موفقی که در سرمایه‌گذاری روی اسنپ به عنوان بزرگترین استارتاپ ایران داشته است، می‌تواند موجب حمایت موثرتر از تیم‌های استارتاپی شود.

مرکز نوآوری ایرانسل

مدیرعامل اسنپ اضافه کرد ما هم به عنوان مجموعه اسنپ علاقه‌مندیم در کنار تیم‌ها حضور داشته باشیم و از ایده‌هایی که به پلتفرم ما کمک می‌کند حمایت، چالش‌های موجود را مطرح و راه‌حل دریافت کنیم.

خلج همچنین با بیان این که در پارادایم فکری جدید ایجاد شده در بخش دولتی، از بخش خصوصی حمایت بیشتری می‌شود و شرکت‌های فناور، به رسمیت شناخته می‌شوند، این امر را موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات موجود در پیش پای نسل قبل شرکت‌های نوپا دانست و خطاب به تیم‌های استارتاپی حاضر در نوآوردگاه گفت در مرحله بعدی، رسالتی که بر عهده شماست، تلاش برای تقویت هر چه بیشتر اعتماد نسبت به بخش خصوصی، در بخش دولتی است.

مرکز نوآوری ایرانسل

نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل، از ۱۶ تا ۱۸ آبان ماه، در «شتاب دهنده کهکشان» این مرکز، واقع در «ایستگاه نوآوری شریف»، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود و ۱۰ تیم استارتاپی شرکت کننده که پس از ثبت نام، در ارزیابی اولیه پذیرفته شده‌اند، در آن حضور دارند. پس از افتتاحیه صبح روز گذشته، تیم‌ها در کارگاه‌های مختلف حضور خواهند داشت و روز یکشنبه، داوری نهایی و اختتامیه نوآوردگاه، با حضور و سخنرانی دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، برگزار می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*