قیمت کارخانه ای خودرو

قیمت کارخانه ای خودرو با افت نرخ دلار کاهش پیدا نخواهد کرد

دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به این که خودروسازان در زیان هستند گفت قیمت کارخانه ای خودرو با افت نرخ دلار کاهش پیدا نخواهد کرد.

احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان اعلام کرد هم‌اکنون تولید خودروسازان داخلی با زیان همراه است؛ برای مثال در نیمه نخست سال ۹۹ ایران خودرو حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان زیان داشته است که چنین موضوعی نشان می‌دهد قیمت‌های فروش دستوری نسبت به قیمت‌های تمام شده خودروها پایین‌تر است. احمد نعمت بخش تاکید کرد قیمت‌های دستوری باعث شد تا محصولات خودروسازان متناسب با قیمت تمام شده قیمت‌گذاری نشوند.

قیمت کارخانه ای خودرو کاهش پیدا نمی‌کند

دبیر انجمن خودروسازان در پاسخ به این سوال که آیا با کاهش نرخ ارز، قیمت تمام شده خودروها نیز با تغییری مواجه می‌شود و این که آیا قیمت محصولات ارزان خواهد شد یا خیر بیان کرد هزینه‌های تولید نیز با افت نرخ ارز کاهش پیدا خواهد کرد و باعث می‌شود خودروسازان ابتدا از زیان خارج شوند و به سود حداقلی برسند؛ اما چنین موضوعی به معنای تغییر قیمت کارخانه ای خودرو نخواهد بود.

احمد نعمت بخش در ادامه تصریح کرد با افت نرخ ارز، عرضه خودرو در بازار افزایش خواهد یافت که همین موضوع باعث کاهش شکاف قیمتی میان قیمت کارخانه و بازار خواهد بود. وی افزود بسیاری از افراد برای دریافت سود بیشتر به سمت خرید خودرو سوق پیدا کردند که با شرایط فعلی و کاهش قیمت‌ها به ناچار باید خودروهای خود را بفروشند. چنین موضوعی باعث عرضه بیشتر و در نتیجه کاهش قیمت ماشین در بازار خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. مملکت که بی صاحب باشه مشخصه اینام شروع میکنن به جفتک انداختن،دلار یه تومن بالا میرفت اینا به هر بهونه ای هزارتا دلیل و برهان میچیدن واسه افزایش نرخ،اونوقت با کاهش دلار میگن قیمت ها کارخونه ای کاهش پیدا نمیکنه،تا زمانی که دولت و خودسوروساز سرشون توی یه آخور باشه و با همکاری بانکهای دولتی همه ریخت و پاشهاشون رو از جیب ملت پرداخت کنن،اوضاع درست بشو نیست

  2. به ما چه که خودرو ساز تو ضرره .همش که نباید مردم ضرر کنن