هواوی میت 40 پرو

هواوی میت 40 پرو سبزترین پرچمدار این شرکت است

هواوی با کاهش 28 درصد از پلاستیک استفاده شده در بسته‌بندی گوشی میت 40 پرو – Huawei Mate 40 Pro آن را به سبزترین پرچمدار خود تبدیل کرده است.

هواوی چند هفته پیش از آخرین گوشی موبایل پرچمدارش رونمایی کرد و قوی‌ترین عضو خانواده‌ی Huawei Mate 40 را به همگان نشان داد. هواوی میت 40 پرو مجموعه‌ای قوی از ابزارهای تصویربرداری را در خود جای داده و قابلیت شارژ فوق سریع را به همراه دارد. در میان سایر ویژگی‌های این گوشی پرچمدار، می‌توان به پشتیبانی از فناوری 5G و چیپست بسیار سریع و قدرتمند آن نیز اشاره کرد. هواوی به تازگی اعلام کرده است که گوشی هواوی میت 40 پرو علاوه بر این که لقب قدرتمندترین گوشی موبایل این برند را در اختیار دارد، سبزترین یا سازگارترین محصول با محیط زیست این شرکت تا به امروز است.

کاهش پلاستیک در بسته‌بندی هواوی میت 40 پرو

هواوی میت 40 پرو

به گفته هواوی در بسته‌بندی گوشی هواوی میت 40 پرو میزان استفاده از پلاستیک را تا ۲۸ درصد کاهش داده است. همچنین مقدار استفاده از اسناد کاغذی در باندل بسته‌بندی این گوشی هوشمند نیز ۹۰ درصد کاهش داشته که عدد چشم‌گیری است. حالا که صحبت از اعداد و ارقام شد، این را هم بگوییم که هواوی تعداد صفحات دفترچه‌ شروع سریع استفاده (Quick Start Guide) از این گوشی را از ۳۴۰ صفحه به تنها ۴۴ صفحه رسانده است. هواوی می‌گوید با این کار، میزان صفحاتی را که احتمالا بسیاری از کاربران هرگز مطالعه نمی‌کنند و آنها را نخوانده کنار می‌گذارند، کاهش داده است.

هواوی تصمیم دارد تعهدش نسبت به حرکت به سمت حفظ محیط زیست را از این هم بیشتر کند. این شرکت می‌خواهد از یک کارت وارانتی دیجیتالی جدید استفاده کند که به کاربران اجازه می‌دهد اسناد مورد نیازشان را با اسکن کردن یک کد QR که درون حافظه‌ی گوشی موبایل‌شان ذخیره می‌شود، به دست بیاورند. راه دیگر نیز دانلود کردن همین اسناد به صورت الکترونیک از وب‌سایت رسمی هواوی است. مهم‌تر این که هواوی می‌گوید تنها در ۳.۸ درصد از اجزای بسته‌بندی گوشی موبایل Huawei Mate 40 Pro از پلاستیک استفاده شده است.

والتر جی (Walter Ji)، رئیس شرکت فناوری‌های الکترونیکی مصرفی هواوی (Huawei Technologies Consumer Business) درباره‌ی مسیر در حال طی شدن توسط این شرکت گفته است:

هواوی درک می‌کند که باید قدم‌های بزرگی در صنعت گوشی هوشمند برداشته شود تا بتوانیم با مشکلات زیست‌محیطی مهم و فزاینده‌ای که هر روز با آنها مواجه هستیم، مقابله کنیم. عرضه‌ی سبزترین گوشی موبایل هوشمند، یعنی هواوی میت 40 پرو کاهش‌های شدیدی در استفاده از پلاستیک و کاغذ در بسته‌بندی را به همراه داشته است و اینها تنها بخشی از قدم‌های ما در سفری است که برای اطمینان یافتن از یک آینده‌ی سبزتر و روشن‌تر شروع کرده‌ایم.

هواوی در راستای ابتکار و عملکردهای سازگار با محیط زیست، در بسته‌بندی محصولاتش به جای استفاده از رنگ‌های شیمیایی مضری که مبتنی بر نفت هستند، از رنگ‌های قابل تجزیه‌ای استفاده می‌کند که از دانه‌ی سویا به دست می‌آیند. این شرکت از سال ۲۰۱۳ از پلاستیک‌های زیستی معروف به «بایو پلاستیک» (Bioplastic) استفاده و اعلام کرده است ۳۰ درصد از پلاستیک‌های زیستی که استفاده می‌کند، از روغن کرچک به دست می‌آیند. استفاده از این راهکار به هواوی کمک کرده میزان آلاینده‌هایش را تا ۶۱۲ تن در سال کاهش دهد.

به هر حال نوع بشر در صورت علاقه به ادامه زندگی بر روی کره زمین، باید از میزان تولید زباله و آلاینده خود بکاهد چون در غیر این صورت زمین گنجایش تحمل این میزان آلایندگی نخواهد داشت. هواوی نیز سعی کرده قدم در همین مسیر بگذارد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*