پرتکرارترین کلمات جستجو شده گوگل

فهرست پرتکرارترین کلمات جستجو شده گوگل در سال ۲۰۲۰ منتشر شد

با نگاهی به پرتکرارترین کلمات جستجو شده گوگل می‌توان دریافت که در سال ۲۰۲۰ توجه مردم دنیا بیشتر به چه چیزهای معطوف بوده است.

مانند همیشه، امسال نیز گوگل فهرستی از بیشترین سرچ‌ها در موتور جستجوی خود را منتشر کرد. مطابق انتظار، نام ویروس کرونا در بین پرتکرارترین کلمات جستجو شده گوگل دیده می‌شود؛ ولی شاید برخی از اسامی یا عبارات موجود در این فهرست، برای‌تان غافلگیرکننده باشد.

پرتکرارترین کلمات جستجو شده گوگل در سال ۲۰۲۰

 1. ویروس کرونا (Coronavirus)
 2. نتایج انتخابات (Election results)
 3. کوبی برایانت (Kobe Bryant)
 4. زوم (Zoom)
 5. لیگ برتر کریکت هند (IPL)
 6. مسابقه کریکت هند – نیوزیلند (India vs New Zealand)
 7. تازه‌های ویروس کرونا (Coronavirus update)
 8. علایم کرونا (Coronavirus symptoms)
 9. جو بایدن (Joe Biden)
 10. گوگل کلاس‌روم (Google Classroom)

علاوه بر خود نام ویروس کرونا، علایم و اخبار مربوط به آن نیز مورد توجه کاربران فضای مجازی بوده است؛ تا جایی که سه مورد از ۱۰ سرچ پرتکرار را به خود اختصاص داد.

دیگر موضوع پراهمیت برای مردم دنیا، انتخابات آمریکا بود که دو نماینده در این فهرست دارد؛ یکی نتایج انتخابات که دومین جستجوی پرتکرار شد و یکی هم نام جو بایدن، رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ!

چهره‌ها و رویدادهای ورزشی نیز در کانون توجه مردم بودند. با مرگ تراژیک کوبی برایانت در اوایل سال ۲۰۲۰، نام این بسکتبالیست پرطرفدار در رتبه سوم فهرست قرار گرفت. با توجه به محبوبیت کریکت در هند، لیگ این رشته ورزشی و مسابقه با تیم ملی نیوزیلند هم راه خود را به این فهرست باز کردند.

اپلیکیشن زوم و سرویس اینترنتی گوگل کلاس‌روم، دیگر اسامی سرچ‌خور سال ۲۰۲۰ بودند.

اما علاوه بر لیست کلی جستجوها، گوگل به تفکیک کشور و موضوع هم چنین فهرست‌هایی را منتشر می‌کند. مثلا در ایالات متحده، موضوع انتخابات برای مردم پراهمیت‌تر از ویروس کرونا بود؛ اما در انگلستان، کروناویروس بیش از هر چیز دیگری سرچ شد و انتخابات آمریکا در رتبه دوم قرار گرفت.

رایان نیومن

در بین ورزشکاران فعلی دنیا، نام رایان نیومن (Ryan Newman) از همه بیشتر سرچ شد. او در مسابقات اتومبیل‌رانی دیتونا ۵۰۰ یک تصادف وحشتناک داشت که جان سالم به در برد.

برای غذا و نوشیدنی‌ها نیز یک فهرست جداگانه وجود دارد. مثلا پرتکرارترین دستور غذای جستجو شده در سال ۲۰۲۰، طرز تهیه قهوه دالگونا بود!

سال ۲۰۲۰ از نگاه موتور جستجوی گوگل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

 1. اون انتخابات آمریکا هم همش ایرانیا بودن 😂😂😂