چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ در برابر اسنپدراگون ۸۸۸

چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ، اسنپدراگون ۸۸۸ را شکست داد

جدیدترین بنچمارک‌های چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ – Exynos 2100 نشان می‌دهد این تراشه موفق شده اسنپدراگون ۸۸۸ کوالکام را در اولین گام‌ها شکست دهد.

آخرین بنچمارک‌های گوشی شیائومی می ۱۱ مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ و گلکسی اس ۲۱ سامسونگ با چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ نتایج جالب توجهی را به دست آورده است. نتایج اولیه نشان می‌داد که این دو پلتفرم امتیاز نسبتاً مشابهی را با یکدیگر در بنچمارک‌ها کسب کرده‌اند. گلکسی اس ۲۱ با تراشه Exynos 2100 امتیاز ۱۱۰۳ را در حالت تک هسته‌ای و امتیاز ۳۷۸۵ را در حالت چند هسته‌ای کسب کرده بود، در حالی که گوشی شیائومی می ۱۱ با چیپست Snapdragon 888 خود امتیازهای ۱۱۳۵ و ۳۷۹۰ را در حالت تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به نام خود ثبت کرده بود.

چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ در برابر اسنپدراگون ۸۸۸

اما وضعیت در دومین حضور این گوشی‌ها در پلتفرم‌های امتیازگیری تغییر کرد. گوشی شیائومی امتیاز ۱۱۳۱ و ۳۸۳۶ را کسب کرد که نزدیک به امتیازهای اولیه آن بود. اما گلگسی اس S21 موفق شد امتیاز به مراتب بیشتر ۳۹۶۳ را در آزمون چند هسته‌ای ثبت کند. این درحالیست که ۱۰۸۹ امتیاز را در حالت چند هسته‌ای به نام خود زده است.

چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ در برابر اسنپدراگون ۸۸۸

شیائومی ۸ دی ماه و سامسونگ نیز ۲۵ دی ماه از گوشی‌های پرچمدار جدید خودشان رونمایی خواهند کرد. گوشی شیائومی از چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ تازه معرفی شده کوالکام قدرت می‌گیرد،‌ در حالی که زیر قاب نسخه بین‌المللی گوشی پرچمدار سامسونگ، چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ حضور دارد. علیرغم اینکه تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ در زیر قاب گوشی‌های سال ۲۰۲۱ حضور پیدا خواهد کرد، اما برخی بر این باورند که تراشه قدرتبخش آیفون ۱۲ و حتی آیفون ۱۱ توانمندتر از گوشی‌های اندرویدی خواهند بود. این را مقایسه نتایج بنچمارک به دست آمده از اسنپدراگون ۸۸۸ با تراشه‌های A13 و A14 Bionic اپل و دیگر چیپست‌های مدرن بازار نشان می‌دهد.

چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ موفق به کسب ۱۱۳۵ و ۳۷۹۴ امتیاز در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای سایت Geekbench شده است، در حالی که آیفون ۱۲ پرو با چیپست A14 Bionic خود ۱۶۰۳ و ۴۱۸۷ امتیاز را در این آزمون‌ها به دست آورده است. حتی گوشی آیفون ۱۱ پرو، پرچمدار سال گذشته اپل هم امتیاز بهتری را در آزمون تک هسته‌ای از چیپست نوظهور کوالکام کسب کرده است.

بیشتر بخوانید:

کوالکام نخستین نتایج بنچمارک های اسنپدراگون ۸۸۸ را منتشر کرد

در سایت GFXBench تراشه پرچمدار کوالکام از گوشی‌های آیفون ۱۲/ ۱۲ پرو، آیفون ۱۱/ ۱۱ پرو و حتی آیفون SE 2 نیز شکست خورده است. هرچند برخی معتقدند این نتایج پیش از بهینه‌سازی تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ به دست آمده و قطعاً در آینده عملکرد این چیپست ارتقاء پیدا خواهد کرد. اگر ما این تراشه که در مرحله آزمایشی قرار دارد را با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس در مرحله آزمایشی مقایسه کنیم، متوجه جهش قابل توجه در عملکرد آن خواهیم شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*