گوشی تاشو Xiaomi

شیائومی سال ۲۰۲۱ از سه گوشی تاشو متفاوت رونمایی می‌کند

اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد شیائومی سال ۲۰۲۱ از سه گوشی تاشو با طراحی متفاوت رونمایی می‌کند. یکی از آن‌ها تاشو به سمت بیرون، یکی به سمت داخل و دیگری شبیه به گلکسی زد فلیپ خواهد بود.

راس یانگ، بنیانگذار شرکت‌های تحقیقاتی Display Supply Chain Consultants و DisplaySearch اطلاعات جالب توجهی را برای طرفداران شیائومی که منتظر عرضه گوشی‌های هوشمند این برند چینی با ظاهر تاشو هستند، منتشر کرده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از این منبع، شیائومی پس از سامسونگ و هواوی، سومین شرکت مهم تولیدکننده گوشی‌های تاشو خواهد بود. در واقع این شرکت برنامه‌های بزرگی برای سال جدید میلادی دارد و می‌خواهد سه گوشی تاشو متفاوت را روانه بازار کند.

گوشی تاشو بعدی که بازار را تصاحب می‌کند با برند شیائومی است که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ سه گوشی منعطف تاشو را به بازار عرضه کند. آن‌ها با ۳ فرم متفاوت طراحی شده‌اند. اولی تاشو به سمت بیرون، دومی تاشو به سمت داخل و سومی تاشو کلاسوری خواهد بود.

Ross Young (@DSCCRoss)

این منبع اضافه کرده است که نمایشگر اولین گوشی وقتی تا می‌شود، به طرف اطراف گوشی خم می‌شود. نمایشگر اصلی آن از نرخ رفرش ۹۰ و ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کند و با شیشه فوق باریک ساخت سامسونگ به نام UTG محافظت می‌شود. گوشی منعطف شیائومی که با کدنام Cetus در حال توسعه است، به دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و اندروید ۱۱ مجهز خواهد بود.

گوشی تاشو Xiaomi

نمایشگر گوشی دوم به طرف داخل تا می‌شود و یک کیس از آسیب دیدن آن جلوگیری می‌کند. سومین گوشی هم شبیه گوشی‌های تاشو مدرنی مثل سامسونگ گلکسی زد فلیپ و موتو ریزر ۲۰۱۹ است. اگر به خاطر داشته باشید شیائومی در اوایل سال ۲۰۱۹ از یک گوشی تاشو مفهومی رونمایی کرده بود.

افشای گوشی تاشو شیائومی در قطعه کدهای MIUI 12

چند هفته پیش، یکی از توسعه‌دهندگان گروه XDA دیوایس جدید برند شیائومی با کدنام Cetus را در قطعه کدهای نسخه آزمایشی MIUI 12 رویت کرد. یکی از کلیدی‌ترین جزئیاتی که این کدها فاش می‌کنند را باید در قطعه کد “isFlodAbleDevice” یافت. این کد نشان می‌دهد که گوشی می‌تواند تا شود. بنابراین با اطمینان می‌توان گفت که گوشی Cetus اولین گوشی انعطاف‌پذیر تاشو شرکت شیائومی خواهد بود. هنوز اطلاعات زیادی از این گوشی به جز تجهیز آن به دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی و اندروید ۱۱ در دست نیست.

پیشتر شیائومی از یک گوشی تاشو دوگانه مفهومی رونمایی کرده بود. به جز آن تصاویری از گوشی مفهومی می میکس آلفا که دور تا دور قاب آن را نمایشگر فرا گرفته بود را نیز می‌توانید در گجت نیوز مشاهده کنید. گرچه لی جون، مدیرعال شیائومی می‌گوید ساخت چنین دیوایسی راحت نیست و بعید هم به نظر می‌رسد در حال حاضر تمرکز شیائومی روی تولید این طرح مفهومی باشد.

با توجه به حضور شرکت‌های سامسونگ و هواوی در بازار گوشی‌های تاشو، شیائومی نیز نمی‌خواهد از این قافله عقب بماند و در حال تلاش است تا هر چه زودتر بتواند جایگاه ثابتی را در این بازار به دست آورد. ۲۰۲۱، سال درخشانی برای شیائومی در حوزه گوشی‌های تاشو خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*