شیائومی می ۱۱ پرو

شیائومی می ۱۱ پرو از فناوری دوربین زیر نمایشگر پشتیبانی می کند

شیائومی می ۱۱ پرو – Xiaomi Mi 11 pro از فناوری دوربین زیر نمایشگر پشتیبانی می‌کند. این گوشی در مقایسه با سایر مدل‌های این سری، از مشخصات بالاتری بهره می‌برد.

چند روز پیش شیائومی رسماً اعلام کرد که کنفرانس معرفی محصول جدید خود را در تاریخ ۲۸ دسامبر (۸ دی) برگزار می‌کند و  در آن سری جدید شیائومی می ۱۱ را به طور رسمی معرفی می‌کند. این مدل اخیر شامل دو نسخه استاندارد و مدل پرو است. حال، گزارش‌ها اعلام کرده‌اند که مدل برتر سری می ۱۱ با استفاده از فناوری نسل سوم دوربین زیر نمایشگر که شیائومی آن را توسعه داده، عرضه می‌گردد. این تلفن هوشمند سال آینده معرفی می‌شود و حدود یک ماه پس از آن نیز در بازار عرضه خواهد شد.

بر اساس اطلاعاتی که شیائومی قبلا اعلام کرده، این شرکت استفاده از نسل سوم فناوری دوربین در زیر نمایشگر را در آگوست (مرداد) سال جاری وارد مرحله تولید انبوه کرده است. ضمن این که انتظار دارد آن را در سال آینده به طور رسمی به تولید انبوه برساند.

شیائومی برای نسل سوم فناوری دوربین در زیر نمایشگر از آرایش پیکسلی جدیدی که توسعه داده و یک مدار درایو پیکسل دوباره طراحی شده، استفاده می‌کند.شیائومی می ۱۱ پرو

استفاده از این فناوری می‌تواند انتقال نور قسمت جلوی صفحه نمایش را بیشتر کند. نتیجه‌ی تصویربرداری دوربین زیر صفحه اساسا شبیه همان دوربین سلفی معمولی است.

نسخه‌ی Mi 11 pro ،علاوه بر این که اولین گوشی شیائومی است که از فناوری دوربین در زیر نمایشگر استفاده می‌کند، در رزولوشن صفحه‌ی نمایش، دوربین پشت و قدرت شارژ سریع هم با نسخه‌ی استاندارد تفاوت دارد. می پرو ۱۱ احتمال دارد که با کیفیت صفحه نمایش ۲K و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز عرضه شود. بعلاوه، از فناوری شارژ سریع ۱۰۰ وات پشتیبانی می‌کند و ماژول دوربین پشت آن هم ترکیبی از پنج لنز به سبک ماتریس خواهد بود.

لازم به ذکر است که ، طبق آخرین گزارش‌ها، شیائومی این بار مقیاس تولید میلیونی را برای فروش اولیه‌ی سری می ۱۱ شیائومی برنامه ریزی کرده است. این شرکت به مدت دو ماه از اسنپدراگون ۸۸۸ به طور انحصاری استفاده خواهد کرد.

شیائومی می ۱۱ اولین گوشی با دوربین زیر صفحه نیست

شیائومی می ۱۱ پرو

یادآوری می‌شود، ZTE برای اولین بار در دنیا از فناوری دوربین زیر نمایشگر در گوشی AXON 20 5G استفاده کرد و در این زمینه پیشگام بوده است. هرچند که آن را به صورت انبوه عرضه کرد اما به دلیل برخی نقص‌ها در صفحه نمایش آن، نتوانست موفقیت چندانی کسب کند.

امسال، تولید کنندگان گوشی هوشمند پیشرفت چندانی برای قرار دادن دوربین سلفی در زیر نمایشگر نداشته‌اند و تقریبا تمام پرچمداران از راه حل هول پانچ یا حفره استفاده کرده‌اند. البته با عرضه‌ی شیائومی می ۱۱ پرو ممکن است همه چیز دستخوش تغییر شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*