سانگ یانگ

شرکت خودروسازی کره ای سانگ یانگ ورشکسته شد

شرکت خودروسازی کره ای سانگ یانگ -Ssangyong که ۷۵ درصد آن در تملک شرکت هندی ماهیندرا قرار دارد اعلام ورشکستگی کرد.

شرکت خودروسازی کره ای سانگ یانگ که بر خلاف دو شرکت هموطن خود یعنی هیوندای و کیا نتوانست شانس حضور در بازار آمریکا را پیدا کند و یک برند کمتر شناخته شده در بازارهای جهانی محسوب می‌شود بار دیگر به سرخط خبرها بازگشت. اکنون این خودروساز کره ای به صورت رسمی اعلام ورشکستگی کرده است.

جزئیات ورشکستگی سانگ یانگ

سانگ یانگ

مدیران شرکت Ssangyong در حالی تصمیم به ورشکستگی گرفته‌اند که این شرکت نتوانست در موعد مقرر تعهدات خود را پرداخت کند. اعلام ورشکستگی این شرکت کره‌ای آن هم به صورت رسمی حاکی از آن است که دولت کره جنوبی شرکت‌هایی چون سانگ یانگ یا هر شرکت دیگری که دارای پشتوانه خارجی باشد را از چنین شرایطی نجات نخواهد داد؛ زیرا سانگ یانگ در گذشته در اختیار تملک دوو به عنوان جزئی از جنرال موتورز کره جنوبی قرار داشت، اما در حال حاضر حدود ۷۵ درصد از آن در اختیار شرکت هندی ماهیندرا قرار دارد.

شرکت هندی ماهیندرا در سال ۲۰۱۰ مالک ۷۵ درصد از شرکت Ssangyong شد و از آن زمان تا امروز این برند کره‌ای در شرایط مناسبی قرار نداشته است. البته با مدیریت ماهیندرا سبد محصولات این خودروساز کره ای نیز ارتقا پیدا کرد و توانست شاسی بلندهای جذابی چون تیوولی، کوراندو، XLV و رکستون را به تولید برساند.

گفتنی است دولت کره جنوبی همواره از شرکت‌های کره‌ای به صورت ویژه حمایت کرده است و حتی در بحران شیوع کرونا نیز برای شرکت‌های خود بسته‌های حمایتی را در نظر گرفت، اما از آنجایی که سانگ یانگ دارای پشتوانه خارجی بوده و بیشتر سهام آن به شرکت هندی ماهیندرا تعلق دارد، از این بسته‌های حمایتی برخوردار نخواهد شد. همچنین این خودروساز کره‌ای در سال ۲۰۲۰ با وجود بحران کرونا به دلیل بدهی‌های سنگین خود با مشکلات زیادی مواجه شد. البته اگه شرکت ماهیندرا بتواند برای سانگ یانگ مالک جدیدی چون شرکت آمریکایی HAAH اتوموتیو (عرضه کننده محصولات چینی در آمریکا) را پیدا کند، احتمال خروج از بحران برای این شرکت نیز وجود خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. راستش راهکارهایی هست که بتونه شرکت دوباره به فعالیت خودادامه بده امابایدبدونم شرایط موجودچی هست درحال حاضر