قیمت خودرو

بازگشت قیمت خودرو به سایتهای دیوار ، باما و شیپور

قیمت خودرو به سایتهای دیوار ، باما و شیپور بازگشت. مسئولان از اردیبهشت ماه ۹۹ درج قیمت ماشین در پلتفرم های آگهی اینترنتی را ممنوع کرده بودند.

در اردیبهشت‌ماه امسال بود که از سوی برخی مسئولان اعلام شد درج قیمت در آگهی های اینترنتی فروش خودرو در پلتفرم‌هایی مانند دیوار، شیپور و باما ناعث نابسامانی بازار خودرو کشورمان شده است. همچنین گفته شده که دلالان و سودجویان از این امکان به نفع خودشان استفاده می‌کنند و باعث به هم ریختن بازار خودرو و افزایش غیر منطقی قیمت‌ها شده‌اند. به همین دلیل با تصمیم مسئولان و با حکم قضایی، درج قیمت خودرو در پلتفرم‌های انتشار آگهی مثل دیوار، باما و شیپور ممنوع اعلام شد. به این ترتیب قرار شد آگهی‌های فروش خودرو در این سایت‌ها بدون درج قیمت منتشر شود.

در همان زمان اعلام ممنوعیت درج قیمت در سایت‌های انتشار آگهی، این تصمیم با مخالفت بسیاری از کارشناسان و همچنین مردم مواجه شد و خیلی‌ها مشکل نابسامانی بازار خودرو و افزایش قیمت‌ها را از جای دیگری می‌دانستند و معتقد بودند درج نشدن قیمت‌ها در آگهی‌های فروش ماشین تاثیری در کاهش قیمت‌ها و کنترل بازار نخواهد داشت. حالا به نظر می‌رسد همین اتفاق افتاده و مسئولان نیز از تصمیمی که گرفته بودند منصرف شده‌اند.

موافقت با درج قیمت خودرو در آگهی‌های آنلاین

چندی پیش سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت ممنوعیت درج قیمت خودرو و مسکن در آگهی‌های آنلاین تاثیر منفی داشته و نه تنها قیمت‌ها کاهش نیافت، بلکه افزایش چشمگیری در قیمت‌ها به وجود آمد. به همین خاطر مجلس شورای اسلامی با بازگشت قیمت‌های فروش خودرو و مسکن به پلتفرم‌های آگهی آنلاین شامل سایت‌هایی مثل دیوار، باما و شیپور موافقت کرد. به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ممنوعیت درج قیمت‌ها باعث جولان سفته‌بازها و زیان مصرف کنندگان شده و قیمت برخی خودروها در بازار آزاد تا چهار برابر افزایش پیدا کرده است.

حالا به نظر می‌رسد کم کم شاهد بازگشت قیمت خودرو به سایتهای دیوار ، باما و شیپور هستیم و قیمت ماشین در برخی آگهی‌های منتشر شده در این پلتفرم‌های آگهی آنلاین درج شده است. هنوز هیچ کس اظهار نظر رسمی در این باره نکرده و مشخص نیست آیا محدودیت و قوانینی برای درج قیمت‌ها اعمال می‌شود یا خیر. با نگاهی به قیمت‌های درج شده در باما مشاهده می‌کنیم که قیمت خودرو در برخی آگهی‌ها تار شده است و احتمال دارد سقفی برای درج قیمت‌ها در نظر گرفته شده باشد.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر و انتشار اظهار نظرهای رسمی مسئولان در این باره، حتما آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چرا اخه دروغ میگن اینا؟ قیمتا کم شده حالا میخوان دوباره کاری کنن بره بالا