رنو 5 کانسپت

رنو ۵ کانسپت الکتریکی معرفی شد

رنو ۵ کانسپت معرفی شد. شرکت رنو با معرفی کانسپتی از رنو ۵ قصد دارد آن را در قالب یک هاچبک الکتریکی شهری به بازار عرضه کند. در ادامه با مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

شرکت رنو طی بخشی از برنامه استراتژیک خود با نام Renaulution از کانسپت جدید رنو ۵ پرده برداشت تا به صورت رسمی از بازگشت این هاچ بک نمادین خبر دهد. گفتنی است طی برنامه Renaulution شرکت فرانسوی رنو تا سال ۲۰۲۵ از ۷ خودرو الکتریکی جدید پرده‌برداری خواهد کرد. رنو ۵ اکنون در قالب یک هاچ بک شهری الکتریکی به بازار برخواهد گشت.

مشخصات رنو ۵ کانسپت

رنو 5 کانسپت

طراحان با تغییراتی در رنو ۵ اولیه این خودرو را برای تبدیل به یک خودرو الکتریکی مدرن آماده کرده‌اند؛ برای مثال در دریچه روی کاپوت اکنون درگاه شارژ نصب شده است، در چراغ‌های عقب فلپ‌های هوایی جای گرفته و مه‌شکن‌های جلو نیز اکنون نقش دی لایت را ایفا می‌کنند. لوگوهای چراغ‌دار جلو و عقب، سقف پارچه‌ای و پرچم فرانسه در آینه‌های جانبی از سایر ویژگی‌های ظاهری این خودرو فرانسوی محسوب می‌شوند.

رنو 5 کانسپت

از بخش داخلی رنو ۵ جدید تاکنون تصویری منتشر نشده است، اما در تصاویر منتشر شده می‌توان روی داشبورد این خودرو صفحه نمایش کوچکی را دید که قادر است پیام‌هایی را به افراد بیرون از خودرو نشان دهد. در خصوص قوای محرکه رنو ۵ نیز اطلاعاتی منتشر نشده است، اما طبق اعلام رنو این هاچ بک از ابتدا به عنوان یک خودرو الکتریکی روانه بازار خواهد شد و برای آن هیچ مدلی با موتور درون‌سوز در نظر گرفته نشده است. گفتنی است رنو قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ برای افزایش خودروهای تمام الکتریکی در سبد خود یکی دیگر از محصولات تاریخی خود یعنی رنو ۴ را نیز احیا کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*