کد شهاب

تراکنش های بانکی بدون کد شهاب از ۵ بهمن در ساتنا برگشت خواهند خورد

بانک مرکزی در راستای عمل به تکالیف قانونی خود اعلام کرد تراکنش های بانکی بدون کد شهاب از ۵ بهمن ۹۹ در ساتنا برگشت خواهند خورد.

بانک مرکزی طی چند سال گذشته با اقدامات مختلف سعی داشته هویت صاحبان تراکنش های بانکی را با قطعیت هرچه بیشتر شفاف کند و در همین رابطه نیز مدتی قبل با همکاری سازمان‌هایی چون ثبت احوال کشور، ثبت شرکت‌ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط توانست سامانه نهاب را راه‌اندازی کند.

لغو تراکنش های بانکی بدون کد شهاب از ۵ بهمن

بانک مرکزی در راستای عمل به تکالیف قانونی خود اعلام کرد تمام تراکنش های بانکی بدون کد شهاب از روز ۵ بهمن ۹۹ در ساتنا برگشت خواهند خورد. گفتنی است کد شهاب هماند کد ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی محسوب می‌شود.

بانک مرکزی با این فرایند قصد دارد با جدیت بیشتری از انجام تراکنش‌هایی که به یک شخص حقیقی یا حقوقی معین مربوط نیستند جلوگیری کند. همچنین این فرایند بلافاصله در سایر سامانه‌های بین بانکی و پس از آن در سامانه‌های درون بانکی اجرا خواهد شد. طبق این فرایند، افراد حقیقی یا حقوقی که کد ملی یا شناسه خود را در بانک اظهار نکرده باشند، قادر به استفاده از خدمات بانکی نخواهند بود.

گفتنی است این فرایند روی فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویت آنها در بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری وجود دارد، تاثیرگذار نخواهد بود و فقط حساب‌ها و تراکنش‌هایی که بدون شناسه ملی باشند برگشت خواهند خورد. این قانون در زمان تعیین شده اجرا می‌شود و قابل تمدید نخواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. تا الان چرا فعال بوده!

    یک عده پولا رو بردن، حالا زورشون میاد یک عده دیگه ببرن!

    باید گریست

    با سپاس