فضانورد ایرانی

رئیس پژوهشگاه هوافضا از اعزام فضانورد ایرانی به فضا تا سال ۱۴۱۰ خبر داد

رئیس پژوهشگاه هوافضا اعلام کرد طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی قرار بود پروژه اعزام فضانورد ایرانی به فضا تا سال ۱۴۰۴ انجام شود، اما به دلیل مشکلات ایجاد شده این پروژه سال ۱۴۱۰ به انجام خواهد رسید.

اخیرا مراسم روز فناوری فضایی با حضور وزیر ارتباطات، رئیس سازمان فضایی، رئیس پژوهشگاه فضایی و فعالان این حوزه برگزار شد که در این مراسم پژوهشگاه هوا و فضا از مدل مهندسی کپسول زیستی رونمایی کرد. فتح‌الله امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا عنوان کرد این کپسول برای انجام تست تا ۱۳۰ کیلومتری زمین آماده است. وی افزود این کاوشگر که حدود ۵۰۰ کیلوگرم وزن و ۲ متر طول دارد، ۷۵ درصد کپسول اصلی محسوب می‌شود و می‌تواند انسان را نیز در خود جای دهد.

اعزام فضانورد ایرانی به فضا تا سال ۱۴۱۰

فضانورد ایرانی

رئیس پژوهشگاه هوافضا در ادامه گفته‌های خود بیان کرد در گذشته توانستیم موجود زنده یعنی میمون را فضا ارسال کنیم که طبق سند تدوین شده فضا قرار بود پروژه اعزام فضانورد به فضا نیز تا سال ۱۴۰۴ به انجام برسد، اما به دلیل مشکلاتی که به وجود آمد پروژه اعزام انسان در سال ۱۴۱۰ انجام خواهد شد. وی افزود بر اساس استانداردهای جهانی برای اعزام انسان به فضا می‌بایست حداقل ۵ پرتاب موفق توسط کاوشگر انجام شود که با در نظر گرفتن پرتاب‌های موفقی که قبلا انجام داده‌ایم، به ۲ پروژه دیگر برای اعزام فضانورد نیاز خواهیم داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. اینا زر مفت زیاد میزنند شماها بهتره به تولید همون 🇮🇷 آفتابه 🇮🇷 دستشویی ادامه بدید براتون سنگین تره.!!!

  • بدبخت تو برو دستمالکشی غرب استکبار جهانی رو بکن . آلبانی نشین . چقدر خوش حال هستم که ۸۰ میلیون مردم انقلابی ایران اسلامی پوزه امثال تو را به خاک مالیدن و با حضور میلیونی در ۲۲ بهمن امسال دهن یاوه گویان نفوذی مثل تو را با گل خواهند بست
   زنده باد جمهوری اسلامی ایران 🇮🇷💪
   زنده باد چین 🇨🇳💪
   زنده باد روسیه 🇷🇺💪

 2. فکن با اون لباس میخوان برن فضا😐

 3. هشت سال پیش یه همچین چیزی گفتن اگه یادتون باشه

 4. دقیقا هدف ایران از فرستادن انسان به فضا چیه ؟

 5. تا اون موقع ایران ، یه ایران تازه شده فداتشم 😏😏😏