طرح گوشی جدید شیائومی

طرح گوشی جدید شیائومی گجتی با نمایشگر آبشار مانند را نشان می‌دهد

طرح گوشی جدید شیائومی تصویری از یک اسمارتفون را نشان می‌دهد که نمایشگر آن از هر چهار سمت به صورت آبشاری پایین آمده است.

بیش از یک ۱ دهه از ساخت گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای لمسی می‌گذرد اما این لوح‌های دیجیتالی، دیگر طرح تکراری دارند و شرکت‌های مختلف تلاش می‌کنند تا این روال را پس از مدت‌ها تغییر دهند. به نحوی که برخی مانند سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ به کلی حالت جدیدی را برای این گجت در نظر می‌گیرند، یا اینکه به مانند شرکت اوپو، سعی می‌کنند تا تنها بخشی از ویژگی‌های گوشی‌های خود را دستخوش تغییرات و خلق نوآوری کنند.

به هر حال هر زمان که نامی از خلاقیت و ایجاد طرح‌های جدید می‌شود، شرکت شیائومی در صحنه حضور خواهد داشت. با این وجود آخرین طرح گوشی این شرکت در سال ۲۰۱۹ ثبت شده بود و حال پس از گذشت یک سال و چند ماه، به اصطلاح یک Concept جدید از این کمپانی چینی منتشر شده است.

طرح گوشی جدید شیائومی

در این ایده جدید، ظاهرا نمایشگر گوشی در هر چهار سمت به صورت آبشاری روی بدنه کشیده می‌شود که خود شیائومی آن را نمایشگر ۸۸ درجه‌ای ۴ گوشه معرفی کرده است. درواقع این بزرگ‌ترین نمایشگر با طرح آبشاری است که تقریبا کنار بدنه گوشی را کاملا پوشش می‌دهد.

همچنین در چهار گوشه این طرح بخش‌های مشکی دیده می‌شود که ظاهرا برای جلوگیری از لمس ناخواسته دست در آن قرار داده شده است. به علاوه، مشخصات آنتن و باتری گوشی که معمولا در بالای آن نمایش داده می‌شود در این گجت در بخش کناری آن قرار خواهد داشت که جالب به نظر می‌رسد.

به هر حال این طرح برای عملی شدن مشکلات فراوانی دارد؛ چراکه لمس ناخواسته در چنین گجتی قطعا یکی از مشکلاتی خواهد بود که کاربر باید به آن عادت کند. همچنین هدف از داشتن این طرح واقعا مشخص نیست؛ چراکه داشتن نمایشگر کشیده شده روی کناره گوشی ایده جذابی از نظر بصری خواهد بود، اما اگر کاربرد آن را در نظر بگیریم، قاعدتا استفاده چندانی به جز طرح‌های گرافیکی و قرار دادن میانبر برنامه‌ها در آن مشاهده نمی‌شود.

شرکت شیائومی درباره ساخت این گجت اعلام کرده که ویدیو فوق تنها یک رندر از طرح اولیه دستگاه است، ولی نسخه فیزیکی دستگاه هم‌اکنون در این کمپانی در حال آزمایش است. همچنین درباره تاریخ معرفی یک گوشی با این قابلیت، هنوز هیچ اطلاعات رسمی تایید نشده و باید برای عملی شدن آن صبر کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*