محصولات هواوی

با سه خصوصیت مهم محصولات هواوی آشنا شوید

محصولات هواوی از سه خصوصیت مهم امنیت، ارتباط فراگیر و کاربردی بودن بهره می‌برند که وجود آنها در تمام محصولات جزو اهداف اصلی این شرکت چینی محسوب می‌شود.

امروزه کاربران گجت‌های دیجیتال، نیازمندی‌های جدیدی پیدا کرده که برندهای مختلف فقط با ایجاد یک اکوسیستم مستقل و ارائه خدمات نوین امکان پاسخ‌گویی به آنها را دارند. کاربر سال ۲۰۲۰ حالا برای ورزش‌کردن، فیلم‌دیدن، کارکردن، شنیدن موسیقی و دیگر فعالیت‌ها، یک گجت مخصوص دارد که به صورت تخصصی برای آن فعالیت، طراحی شده است.

قاعدتا وجود یک هارمونی و هماهنگی ایده‌آل در تمام این دستگاه‌ها، می‌تواند تجربه کاربری را بسیار بهتر کند.

شرکت هواوی با داشتن سه خصوصیت اصلی در خانواده محصولات خود، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاربران مدرن کنونی است. در ادامه با این سه خصوصیت بیشتر آشنا می‌شویم.

آشنایی با سه خصوصیت مهم محصولات هواوی

امنیت

امنیت در محصولات هواوی در دو لایه مختلف تعریف می‌شود. امنیت سخت‌افزاری و امنیت نرم‌افزاری و شبکه. بد نیست تا با ذکر مثال هر کدام از این بخش‌ها را توضیح دهیم. امنیت سخت‌افزاری عبارت است از استفاده از قطعات و ادواتی خاص که توانایی حفظ امنیت بیشتر کاربر را داشته باشند.

محصولات هواوی

برای مثال دوربین‌های لپ تاپ های هواوی از جمله سری هواوی Matebook 13 و  Matebook D15 به شکلی طراحی شد‌ه‌اند تا در مواقعی که از آنها استفاده نمی‌شود در داخل بدنه قرار گرفته و امکان هر گونه سواستفاده احتمالی را از بین ببرند یا مثلا دوربین در گوشی‌های پرچم‌دار هواوی امکان تشخیص نگاه افراد دیگر به غیر از صاحب گوشی را داشته و در صورت بروز چنین حالتی، اعلان‌های مهم فرد از جمله اطلاعات مالی او را نمایش نخواهد داد.

امنیت نرم‌افزاری و اینترنتی مبحث بسیار مهمی است که هواوی به واسطه داشتن اکوسیستم نرم‌افزاری اختصاصی و تعداد زیادی اپلیکیشن، آن را به صورت جدی دنبال کرده است. برای مثال دستگاه‌های هواوی اطلاعات اضافی همراه در عکس‌ها که به همراه عکس ارسال می‌شوند را قبل از ارسال پاک کرده تا از پخش اطلاعات مهمی مانند صاحب عکس، موقعیت جغرافیایی و تاریخ گرفته شدن عکس جلوگیری کند.

موضوع دسترسی برنامه‌های مختلف به امکانات گوشی مانند دوربین، مخاطبین و مکان‌یاب نیز از موارد مهم مورد توجه کاربران است. هواوی در این بخش نیز با امکان انتخاب حالت استفاده از یک قابلیت فقط در زمان باز بودن برنامه تا حد زیادی به امنیت کاربران افزوده است. حالا برنامه‌ای که شما شاید فقط ماهی یک بار از آن استفاده کنید اجازه دسترسی مدام به قابلیت‌های اساسی گوشی شما مانند مکان‌یاب را نخواهد داشت.

امکان ذخیره فایل‌های حساس در بخشی خاص از دستگاه‌های هواوی نیز مهیا شده که درست مانند یک گاو صندوق فقط با رمز عبوری که در اختیار شما است امکان باز کردن آن وجود دارد. برای این گاو صندوق نرم‌افزاری امکان قرار دادن قفل اثرانگشت و تشخیص چهره نیز وجود دارد تا هرچه بیشتر از امنیت فایل‌های خود مطمئن شوید.

ارتباط فراگیر

ارتباط فراگیر، موثر و آسان یکی از پایه‌های استراتژی بلندمدت هواوی موسوم به ۱+۸+N است که در دو سطح نمود پیدا می‌کند. یکی در سطح دستگاه‌های خانواده هواوی که به کمک زیر ساخت اختصاصی Huawei Share امکان ارتباط تعداد زیادی از محصولات هواوی با یکدیگر را مهیا کرده است.

محصولات هواوی

اگر در میان نوشتن بخش مهمی از یک مقاله، عکسی از گوشی خود را لازم داشته باشید، دیگر نیازی به پیدا کردن کابل و اتصال سخت‌افزاری گوشی به لپ‌تاپ یا استفاده از شبکه‌های اجتماعی و دردسر دانلود و آپلود و کم شدن کیفیت عکس را نخواهید داشت. فقط کافی است گوشی خود را به لپ‌تاپ نزدیک کنید تا این دو دستگاه به هم متصل شده و امکان دسترسی مستقیم به فایل‌های گوشی، دیدن صفحه‌نمایش آن و استفاده از قابلیت‌های آن مانند دوربین فراهم شود.

در سطحی بالاتر، این شرکت برای ارتباط آسان و ایمن خانواده محصولات هواوی با دستگاه‌های دیگر، اینترنت و جهان نیز تمهیداتی را اندیشیده است. هواوی جدا از اینکه یکی از شرکت‌های برتر حوزه گوشی همراه است در زمینه شبکه اینترنت همراه نسل ۴ و ۵ و اینترنت ADSL نیز توانایی بالایی دارد و به کمک همین برتری امکان ارتباط ایمن و پرسرعت محصولات خود را با اینترنت فراهم کرده است.

کاربردی بودن

یکی از مفاهیم پایه‌ای در طراحی و ساخت محصولات شرکت هواوی کاربردی بودن آنها است. برای مثال اگر محصولی برای نمایش فیلم طراحی شود، سعی می‌شود تا صفحه‌نمایش آن به صورت یکپارچه، بدون بریدگی و حاشیه باشد و با امکان ارائه تصویر با کیفیت، لذت تماشای یک فیلم را چند برابر کند.

محصولات هواوی

در بخش نرم‌افزاری یکی از قابلیت‌های فوق کاربردی رابط کاربری EMUI هواوی، امکان استفاده از پنجره شناور است. در این قابلیت شما بدون نیاز به خارج شدن از برنامه‌ای که در حال کار با آن هستید، می‌توانید برنامه دیگری را در یک پنجره شناور باز کرده، با آن کار کنید و با بستن آن دوباره به برنامه قبلی برگشته و کار خود را ادامه دهید. امکان استفاده از دو پنجره و دو برنامه مختلف در کنار یکدیگر و استفاده همزمان از هر دو نیز وجود دارد که یک قابلیت کاربردی دیگر از رابط کاربری هوآوی است.

در زمینه کنترل نیز برای هر محصول هواوی بهترین شیوه کنترل در نظر گرفته شده‌است. برای مثال در گوشی‌های رده بالای هواوی امکان کنترل دستگاه بدون تماس با آن و فقط توسط حالات دست و فرمان دادن تصویری وجود دارد. امکانی که مثلا در هنگام رانندگی یه مزیت به حساب می‌آید.

حتی می‌توان به کنترل نوآورانه هندزفری‌های هواوی هم اشاره کرد که امکان پخش و توقف موسیقی، کم و زیاد کردن صدای آن و حتی تغییر در تنظیمات هندزفری را فقط با تماس انگشت به بخش‌های مختلف هندزفری مهیا می‌کند. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به خارج کردن گوشی از جیب یا کیف هندزفری خود را کنترل کنید.

مواردی که در بالا آمده تنها بخشی از خصوصیات خانواده محصولات هواوی است و مسلما برای تجربه تمامی قابلیت‌های این دستگاه‌های خوش‌ساخت باید آنها را داشته باشید. اتفاقی که با توجه به موارد مطرح شده توصیه نیز می‌شود.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*