لوسید موتورز

لوسید موتورز ؛ یک استارتاپ خودرویی با فناوری جلوتر از تسلا

لوسید موتورز (Lucid Motors) یک استارتاپ خودرویی است که ادعا می‌کند فناوری اتومبیل الکترونیکی آن چند گام از تسلا جلوتر است.

آقای پیتر رالینسون مدیر عامل شرکت لوسید موتورز در مصاحبه خود با CNBC عنوان کرد که لوسید موتورز از نظر تکنولوژی تسلا را پشت سر گذاشته است.

این سخن قابل تأمل است زیرا رالینسون قبل از وارد شدن به کارخانه لوسید موتورز، مدیر پروژه ستاره سفید (White Star) بوده که نیتجه آن پروژه تولید خودرو تسلا مدل S در سال ۲۰۱۲ بوده است. از آنجایی که رالینسون قبلا یکی از اعضای کمپانی تسلا بوده است، می‌توان گفت که او از تمام ویژگی‌ها و توانایی‌های تسلا آگاهی دارد.

او در پاسخ به این سؤال که چرا مشتریان باید از خرید تسلا مدل S خودداری کنند و به سراغ لوسید Air بروند عنوان کرد که جایگاه کنونی لوسید همان جایگاهی است که تسلا در ده سال گذشته در آن قرار داشته و لوسید از نظر تکنولوژی از تمام خودروهای همرده خود پیشرفته‌تر است.

جیم کرمر (Jim Cramer) مجری شبکه CNBC به تازگی تصمیم به خرید نسخه دریم ادیشن لوسید Air گرفته است. قیمت این نسخه که یک تریم پرچم‌دار به شمار می‌رود ۱۶۱/۵۰۰ دلار است. پیتر رالینسون، تسلا را در حد و اندازه‌های رقابت با لوسید نمی‌داند و مدعی است که رقیب اصلی لوسید Air مرسدس بنز S کلاس است.

بسیاری از مردم معتقد هستند که هر خودروی الکتریکی که مسافت بیش‌تری را طی کند از لحاظ تکنولوژی قوی‌تر و پیشرفته‌تر است. آقای رالینسون با این طرز تفکر مخالفت کرده و معتقد است بهینه بودن مصرف انرژی درست‌ترین معیار برای ارزیابی تکنولوژی خودروهای برقی محسوب می‌شود.

بنابر ادعای مدیرعامل لوسید موتورز؛ سدان Air مصرف هر کیلووات ساعت، ۴.۵ مایل (۷.۲۴ کیلومتر) مصافت را طی می‌کند؛ اما این رقم برای تسلا S مساوی با ۴ مایل (۶.۴ کیلومتر) به ازای هر کیلووات ساعت انرژی است. حتی ابعاد قوای محرکه خودرو لوسید Air هم از تسلا S بهتر است.

موتور، اینورتو، دیفرانسیل و گیربکس این خودرو در یک ماژول ۷۴ کیلوگرمی جمع‌آوری شده‌اند. همچنین لوسید Air از شارژ ۹۰۰ ولتی هم پشتیبانی می‌کند و باتری این خودرو با هر دقیقه شارژ قادر به پیمودن ۲۰ مایل (۳۲ کیلومتر) مسافت خواهد بود.

شاید به همین دلیل است که رالینسون مدعی شده Lucid Motors تکنولوژی خودروهای برقی را دگرگون کرده است. در طراحی این خودرو به فاکتور‌هایی مانند قدرت بالای پیشرانه و عملکرد اسپرت توجهی نشده است و این خودرو قصد دارد تا مزایای پیشرانه‌های برقی را با کابین لوکس ترکیب کند. در نتیجه برای محک زدن لوسید موتورز کمی زمان لازم است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*