با کیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای تولید داخل

فهرست با کیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای تولید داخل – دی 99

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش جدیدی را از با کیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای تولید داخل در دی ماه 99 منتشر کرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان یک نهاد بازرسی مورد تأیید وزارت صمت شناخته می‌شود و بیش‌ترین مسئولیت برای ارزشیابی خودروها را در کشور بر عهده دارد. این نهاد نتایج بدست آمده از ارزشیابی را با اهداف کیفی تعیین شده برای خودرو مقایسه می‌کند و همچنین نتایج ارزشیابی را براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب بررسی می‌کند و گزارش حاصله را هر ماه به وزارت صمت تحویل می‌دهد.

هدف از ارزشیابی خودروها مشخص شدن ایرادات موجود در خودرو، عیوب عملکردی و میزان تأثیر ایرادات ایمنی بر خودرو است. در ارزشیابی کیفی عیوب ظاهری و عملکردی خودرو نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد خودرو طبق دستورالعمل‌های موجود خودرو‌ها را به پنج دسته تقسیم می‌کند و آن‌ها را از نظر قیمتی مورد بررسی قرار می‌دهد و با توجه به سطح کیفی و میزان رضایت مشتریان از یک تا پنج ستاره کیفی به آن‌ها اختصاص می‌دهد و به این واسطه با کیفیت و بی‌ کیفیت‌ ترین خودروهای تولید داخل مشخص می‌شوند.

هدف اصلی از این گزارش بهبود کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت و با کیفیت بین خودروسازان است. بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده، پژو ۲۰۰۸ و دنا پلاس توربو اتوماتیک با ۵ ستاره کیفی و وانت نیسان با ۱ ستاره کیفی باکیفیت ترین و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی در ماه گذشته بودند. خودرو دنا پلاس توربو اتوماتیک ایران خودرو برای اولین بار در دی ماه ۵ ستاره شد. در مورد سایر خودروها، تغییر خاصی در کیفیت آنها نسبت به آذرماه ۹۹ حاصل نشده است.

با کیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای تولید داخل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*