قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی

استفاده از قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی تکذیب شد

مدیر عامل سابق شرکت ایران خودرو در مصاحبه‌ای مدعی شد که این شرکت به استفاده از قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی مشغول شده است.

منوچهر منطقی مدیرعامل سابق ایران خودرو طی یک گفت‌وگوی تصویری به ارائه توضیحاتی در مورد صنعت خودروسازی کشور پرداخت.

منطقی در این گفت‌وگو یکی از عوامل مؤثر در تحریم‌های اقتصادی را که باعث کاهش حجم تولید در صنعت خودروسازی شده بود، عدم تولید قطعات حساس دانست و عنوان کرد که‌ بعضی اوقات خودروساز توان تهیه قطعات مورد نیاز را نداشت و حتی مجبور به استفاده از قطعات دسته دوم می‌شد که این امر پایین آمدن کیفیت محصولات را به همراه داشت.

صحبت‌های منطقی در ارتباط با صنعت خودرو باعث شد تا انجمن خودروسازان توضیحاتی را در رابطه با استفاده از قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی ارائه بکند.

در توضیحات انجمن خودروسازان عنوان شده است که متأسفانه آقای منطقی در مصاحبه اخیر خود بی‌انصافی کرده و حرف‌های غیر واقعی زده است و تمام زحمات خودروسازان، قطعه‌سازان و مجموعه‌سازان را نادیده گرفته است. ممکن است صنعت خودرو کار خودرو را با سرهم بندی (مونتاژ) شروع کرده باشد؛ اما امروزه صنعت خودرو در کشور ما اقدامات وسیعی را انجام می‌دهد.

اقدامات صنعت خودرو

  • طراحی گیربکس نیمه اتوماتیک توسط مهندسان ایرانی که تولید آن در سال جاری آغاز شده است.
  • طراحی موتور سه استوانه که مصرف سوخت را به زیر ۵ لیتر کاهش می‌دهد.
  • کاهش زمان توسعه تولید از ۶ سال به ۲ سال
  • تولید محصولات داخلی مانند تارا و شاهین با بالای ۹۰ درصد قرار داد ساخت داخلی
  • افزایش سهم تولید خودروهای جدید با برند داخلی در سال آتی با ۳۰ درصد تولیدات
  • ساختن ۱۳۰۰ قالب قطعه خودرو جدید در مدت زمان ۱۳ ماه
  • افزایش سهم تولیدات با برند داخلی از ۲۵ درصد در سال ۹۸ به ۴۰ درصد کل تولیدات در سال ۱۴۰۰

آیا با وجود این اقدامات می‌توان گفت که صنعت خودرو کشور سرهم بندی می‌کند؟ و آیا می‌توان به صنعت خودرو کشور افترا زد و گفت که خودروسازی کشور به استفاده از قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی مشغول است؟

بر اساس IPI هر خودرو ۸۶ درصد از ارزش خودرو متعلق به قطعات و مجموعه آن‌ها و ۱۴ درصد از ارزش خودرو متعلق به بدنه، رنگ کامل و مونتاژ نهایی آن است و صنعت خودرو کشور موفق شده تا خودروهای جدید مانند تارا و شاهین را که تمام استانداردهای ۸۵ گانه اروپا و اجباری کشور را پاس کرده است با بالای ۹۰ درصد قطعات قرار داد داخلی به تولید برساند. اکنون یک سؤال پیش می‌آید و آن این است که معیار تولید یعنی ۵۱ درصد ارزش افزوده و فناوری‌های کلیدی در کشور از کجا آمده است؟

استفاده از قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی دروغ است

جناب آقای منطقی شما به عنوان کسی که انتظار می‌رود با فرآیند تأمین قطعه آشنا بوده باشید چگونه این جمله را بیان می‌کنید؟ آیا برای تولید روزانه بیش از ۴ هزار خودرو امکان تأمین قطعات دسته دوم وجود دارد؟ ضمنا شما بگویید که در زمان مدیرعاملی ۸ ساله خود در شرکت ایران خودرو چه کار مفیدی انجام داده‌اید که قابل گفتن باشد. شاید ارزی که برای توسعه و طراحی موتور ملی از بانک توسعه اسلامی گرفتید و بیش‌تر آن را صرف خرید قطعات منفصله پژو ۲۰۶ کردید شایسته‌ترین کار شما باشد. در پایان و در پاسخ به تهمت استفاده از قطعات دسته دوم در خودروهای داخلی باید گفت که این خبر از پایه و اساس دروغ است و به هیچ عنوان در تولید و خدمات پس از فروش خودروهای داخلی از قطعات دسته دوم استفاده نشده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. از این از خدا بی خبرها هیچی بعید نیست،قطعا چیزی بوده که حالا دارن بر طبل انکار میکوبن