دوربین زیر نمایشگر ZTE

جزئیاتی از نسل دوم دوربین زیر نمایشگر ZTE منتشر شد

زد تی ای نخستین شرکتی بود که دوربین زیر صفحه‌ای را با گوشی اکسون ۲۰ ۵G وارد بازار موبایل کرد. در MWC شانگهای، دومین نسل دوربین زیر نمایشگر ZTE هم با یک گوشی آزمایشی به نمایش درآمد.

انتظار می‌رود گوشی اکسون ۳۰ پرو برای نخستین بار، پذیرای نسل دوم دوربین زیر نمایشگر ZTE باشد. در تصویر زیر، نمونه‌ای آزمایشی را می‌بینیم؛ هر چند که به علت کیفیت نه‌چندان بالای عکس، ناحیه پوشاننده‌ی دوربین به خوبی قابل رویت نیست. اما کمپانی چینی جزئیاتی را در شبکه اجتماعی ویبو ارائه داد.

دوربین زیر نمایشگر ZTE

بر این اساس، تراکم پیکسلی ناحیه‌ای از صفحه نمایش که روی دوربین سلفی را می‌پوشاند، با افزایش دو برابری به ۴۰۰ppi می‌رسد. این باعث خواهد شد یکپارچگی بهتری در کل پنل ایجاد شود.

همچنین نرخ رفرش نیز به ۱۲۰ هرتز افزایش خواهد یافت؛ آن هم در حالی که نرخ تازه‌سازی پنل Axon 20 5G فقط ۹۰ هرتز است.

زد تی ای به استفاده از فناوری نور ساختاریافته سه‌بعدی (۳D structured light) در دوربین سلفی اکسون ۳۰ پرو نیز اشاره کرد؛ چیزی که امکان اسکن ۳D چهره را برای گشودن قفل گوشی یا پرداخت‌های مالی، فراهم می‌کند. این تکنولوژی در اپلیکیشن‌های مدل‌سازی سه‌بعدی و واقعیت افزوده (AR) هم کاربرد دارد.

دوربین زیر نمایشگر ZTE

به ادعای ZTE میزان امنیت بایومتریک با فناوری جدید، بسیار بیشتر از دوربین‌های معمولی است که فقط از اسکن دو بعدی استفاده می‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*