سرعت اینترنت ایران

متوسط سرعت اینترنت ایران در بخش موبایل به ۲۶ مگابیت بر ثانیه رسید

اسپیدتست به تازگی آماری را از سرعت اتصال اینترنت منتشر کرده است که نشان می‌دهد سرعت دانلود اینترنت در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت بر ثانیه است.

سرعت اتصال اینترنت از مواردی است که اغلب برای کاربران دغدغه بوده و یکی از فاکتورهای کیفی خدمات اینترنتی به شمار می‌رود و وب‌سایت Speedtest نیز در همین راستا شاخص‌های جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می‌کند. طبق جدیدترین گزارش منتشر شده هم‌اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت بر ثانیه است که باعث می‌شود ایران از میان ۱۴۰ کشور در رتبه ۸۳ جهان بایستد.

سرعت دانلود و آپلود اینترنت موبایل در ژانویه ۲۰۲۱

بر همین اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۶.۷۴ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ‌۱۲.۴۹ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۷ میلی‌ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۸.۶۷ مگابیت بر ثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۳.۲۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۰ میلی‌ثانیه تخمین زده شده است.

سرعت اتصال اینترنت

سرعت دانلود و آپلود اینترنت موبایل در مارس ۲۰۲۱

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده در اسپیدتست، تا مارس سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۸.۴۰ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۲.۶۰ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۷ میلی‌ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۸.۶۷ مگابیت بر ثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۳.۳۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۰ میلی‌ثانیه اعلام شده است.

سرعت اتصال اینترنت موبایل تا فوریه ۲۰۲۱

این در حالی است که تا ماه فوریه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۹۴ مگابیت بر ثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۲.۴۹ مگابیت‌برثانیه و تأخیر ۳۷ میلی‌ثانیه اعلام شده بود. در حوزه اینترنت ثابت هم متوسط جهانی سرعت دانلود ۹۷.۵۲ مگابیت‌برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۷۹ مگابیت‌برثانیه و تأخیر ۲۰ میلی‌ثانیه اعلام شده بود.

رده‌های اول تا پنجم سرعت اینترنت موبایل در دنیا تا ماه مارس ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی با ۱۷۸.۵۲ مگابیت‌برثانیه، کره جنوبی با ۱۷۰.۵۲ مگابیت‌برثانیه، قطر با ۱۶۷.۴۰ مگابیت‌برثانیه، چین با ۱۵۰.۴۰ مگابیت‌برثانیه و عربستان سعودی با ۱۳۳.۷۳ مگابیت‌برثانیه تعلق دارد.

سرعت اینترنت موبایل ایران

هم‌اکنون متوسط سرعت اتصال اینترنت موبایل در کشور ۲۶.۳۸ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۹ مگابیت‌برثانیه اعلام شده است که باعث شده تا ایران از بین ۱۴۰ کشور در رتبه ۸۳ قرار بگیرد. این در صورتی است که در ماه فوریه ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۵۷ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۱.۴۷ مگابیت‌برثانیه بود.

سرعت اتصال اینترنت

همین‌طور بر اساس این آمار، سرعت اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از جمهوری دومینیکن و گواتمالا پایین‌تر و از مالزی و کوبا بالاتر است.

سرعت اتصال اینترنت

سرعت اینترنت ثابت در کشورمان

هم‌اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران ۱۹.۱۳ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۲۹ مگابیت‌برثانیه است که باعث می‌شود ایران از میان ۱۷۵ کشور در رتبه ۱۳۲ قرار بگیرد. این در صورتی است که در فوریه ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در کشور ۱۹.۵۵ مگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۳۵ مگابیت‌برثانیه اعلام شده بود و ایران در جایگاه ۱۳۴ قرار گرفته بود.

همین‌طور بر اساس این آمار، سرعت اینترنت ثابت در ایران در حال حاضر از توگو و بوتان پایین‌تر و از تانزانیا و موریس بالاتر است.

سرعت اتصال اینترنت

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*