یوان دیجیتال

چین یوان دیجیتال را در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ استفاده می‌کند

چین تصمیم گرفته است که اجازه استفاده از یوان دیجیتال را به شهروندان خود، بازدید کنندگان و شرکت کنندگان در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ بدهد.

چین قصد دارد آزمایش‌های مربوط به یوان دیجیتال را گسترش دهد و در شهرهای بیش‌تری به انجام برساند. اما طبق اظهارات لی بو معاون رئیس کل بانک مرکزی چین، تا به امروز زمان‌بندی دقیقی برای آن اعلام نشده است.

این کشور سال قبل در چند شهر مانند چنگدو، شیونگ آن، شوژو و شنژن تست ارز دیجیتال خود را آغاز کرد. بر اساس اظهارات معاون رئیس بانک مرکزی چین، آزمایش‌ها مشخص ساخته که مکانیسم صدور و توزیع ارز دیجیتال بانک مرکزی با سیستم مالی کنونی مطابقت ندارد.

ارائه ارز یوان دیجیتال در المپیک زمستانی ۲۰۲۲

بو در ارتباط با این موضوع عنوان کرد که ما در تلاش هستیم تا در المپیک زمستانی پکن که سال آینده برگزار می‌شود، یوان دیجیتال را علاوه بر کاربران داخلی، برای ورزشکاران بین‌المللی و بازدیدکنندگان نیز ارائه کنیم. شبکه خبری سی ان بی هم طی گزارشی به این موضوع اشاره می‌کند و می‌نویسد که این اقدام به احتمال فراوان اولین آزمایش ارز دیجیتال چین توسط کاربران بین‌المللی خواهد بود. کشور چین یکی از پیشتازان عرضه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی و مدرن‌سازی سیستم مالی است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*