گردشگری فضایی

بلو اوریجین رویای گردشگری فضایی را تا سه ماه دیگر محقق خواهد کرد

شرکت فضایی بلو اوریجین اعلام کرد تا سه ماه دیگر اولین سفر در قالب طرح گردشگری فضایی این شرکت با فضاپیمای نیو شپرد به انجام خواهد رسید.

شرکت فضایی بلو اوریجین که به جف بزوس، بنیانگذار آمازون تعلق دارد در تاریخ 20 جولای 2021 نخستین سفر در قالب طرح گردشگری فضایی را به انجام خواهد رساند. مسافران این سفر توسط فضاپیمای نیو شپرد به فضا فرستاده خواهند شد.

جزئیات طرح گردشگری فضایی بلو اوریجین

گردشگری فضایی

طبق اعلام شرکت بلو اوریجین، مسافران این پرواز توسط موشک و کپسول نیو شپرد به فضا خواهند رفت؛ این کپسول می‌تواند 6 مسافر را در خود جای دهد و تا ارتفاع 100 کیلومتری به پرواز درآید. چنین فاصله‌ای برای تجربه چند دقیقه بی‌وزنی و تماشای انحنای سیاره زمین پیش از فرود کافی خواهد بود. این کپسول پس از پایان سفر با چتر نجات فرود خواهد آمد.

گردشگری فضایی

کپسول نیو شپرد دارای 6 پنجره برای مشاهد محیط اطراف بوده و سه برابر بلندتر از هواپیماهای جت بوئینگ ۷۴۷ است. آریان کورنل، مدیر فروش شرکت بلو اورجین در خصوص این طرح عنوان کرد مشاهده سیاره زمین از این فاصله برای مسافران بسیار هیجان‌انگیز و رویایی خواهد بود. وی افزود این شرکت پیش از پایان سال 2021 چند پرواز دیگر را نیز به انجام می‌رساند.

گردشگری فضایی

هرچند قیمت بلیط این سفر فضایی تجاری مشخص نشده است، اما برخی از فعالان این حوزه قیمت حداقل 200 هزار دلاری را برای هر مسافر اعلام کردند. مدیر فروش شرکت بلو اورجین با اعلام اینکه قیمت بلیط این پرواز به‌زودی اعلام خواهد شد گفت ما قصد داریم تعداد پروازهای طرح گردشگری فضایی خود را بر اساس میزان تقاضا افزایش دهیم و مکان‌های پرتاب این پروازها را علاوه بر آمریکا در کشورهای دیگر نیز احداث کنیم. گفتنی است در آغاز طرح گردشگری فضایی به دلیل بالا بودن هزینه فقط افراد مشهور و ثروتمند می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*