کنسول PS5

بیش از ۲۵ بازی جدید برای کنسول PS5 در حال ساخت است

اخیراً مشخص شده که بیش از ۲۵ بازی برای کنسول PS5 در حال ساخت است و اکثر این بازی‌ها، به‌عنوان آثار جدید سونی معرفی خواهند شد.

از زمان عرضه کنسول PS5 تا به امروز، مشکلات مختلفی گریبان‌گیر سونی بوده است. شاید مهم‌ترین مسئله دردسرساز برای این شرکت کهنه‌کار، کمبود پلی استیشن ۵ در بازار و تقاضا بسیار زیاد مردم باشد. سونی علاوه‌بر تلاش برای رفع این معضل بزرگ، قصد دارد دل مخاطبان خود را به‌دست بیاورد؛ اتفاقی که تنها یک راه‌حل دارد و آن هم خبر ساخت بازی‌های جدید است.

هرمان هالست (Herman Hulst) که پیش از این ریاست استودیو Guerilla Games را بر عهده داشت و در حال حاضر به‌عنوان رئیس استودیوهای بازی‌سازی پلی استیشن شناخته می‌شود، صحبت‌های جالبی را درباره سونی و کنسول PS5 مطرح کرده است. هالست طی گفتگو اخیرش با وب‌سایت Wired، اعلام کرد که سونی در مرحله توسعه بازی‌های مختلفی برای پلی استیشن ۵ به‌سر می‌برد.

این شرکت ژاپنی در حال کار بر روی چندین دنباله مشهور از جمله God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West و Gran Turismo 7 است. همچنین هرمان هالست اظهار داشت که بیش از ۲۵ بازی مختلف با تنوع ژانری بالا برای کنسول PS5 در دست ساخت قرار دارد که تقریباً نیمی از آن‌ها آی‌پی‌های جدید هستند.

سونی اخیراً با تیم‌های مختلفی همکاری کرده که از قضا اکثرشان نیز مشغول ساخت عناوین جدیدی برای کنسول PS5 هستند. از جمله استودیو Haven که توسط خانم جید ریموند (Jade Raymond) تأسیس شده و همچنین استودیو Firewalk که بر روی بازی‌های چندنفره کار می‌کند.

هرمان هالست در دوران فعالیت‌اش به‌عنوان رئیس استودیو گوریلا گیمز هم به ایده‌های خلاقانه و ساخت عناوین جدید علاقه داشت. حالا او سمت مهم‌تری را در اختیار دارد و می‌تواند برای آینده کنسول PS5، بهتر از قبل برنامه‌ریزی کند. با وجود آثار خوش‌ساختی مانند Returnal و بازی موردانتظار Kena: Bridge of Spirits، کاربران پلی استیشن ۵ می‌توانند از همین حالا خودشان را برای فهرست بلندبالایی از انحصاری‌های جدید و دنباله‌ بازی‌های قدیمی آماده کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*